Beykoz, 16 Nisan’ı iyi hatırlar

  • 16.04.2020 12:14
  • Güncelleme: 16.04.2020 12:53
  • Okunma: 23315 kez
  • Yorum: 3
Beykoz eski Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı rahmetli Yücel Çelikbilek, aramızda olsaydı bugün 70. doğum yılını kutlayacaktı.
Beykoz, 16 Nisan’ı iyi hatırlar

Beykoz’da sıkılmadık el bırakmayan, yıllarca Belediye Başkanı sıfatıyla hizmet eden Yücel Çelikbilek, 16 Nisan 1951 tarihinde Kars’ta dünyaya geldi.

Ailesiyle birlikte 1956 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesi Soğuksu Mahallesine yerleşen Çelikbilek, Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulundan mezun oldu.

Ardından Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi.

Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın başkanlığını yıllarca sürdüren Çelikbilek, 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.

Beykoz Belediye Başkanlığına ilk kez 1994 yılında Refah Partisinden seçilen Yücel Çelikbilek, görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti.

Beykoz’da 5 yıllık Belediye Başkanlığı deneyiminin ardından 1999 yılından itibaren aralıksız 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

AK Parti ile birlikte ilk önce 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde ardından 2014 Seçimlerinde Beykoz tarihinde bir ilki başararak üst üste tekrar belediye başkanlığına seçildi. 2014-2019 Yılları arasında Beykoz’da 30 yıldır çözülemeyen 2B sorunun çözülmesinde başrol oynadı.

Çelikbilek, 2019 yılındaki yerel seçimlerde aday olmayarak, “Zaten aday olmayı düşünmüyorduk. Partimiz yine sevdiğimiz bir arkadaşımızı gösterdi. Belediyemi yine AK Partili bir arkadaşa devredeceğim için mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Ömrünü Beykoz’a ve Beykozlulara adayan Yücel Çelikbilek, hayatta olsaydı 70. kez dünyaya gelişinin yıl dönümünü kutlayacaktı.

Dost Beykoz olarak rahmetli Başkan Yücel Çelikbilek’e Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine tekrar baş sağlığı diliyoruz.

“Nurlar içinde uyuyun Başkanım, Beykoz sizi unutmayacak”

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Beykozlu (2 yıl önce)

Dost beykoz bukadar taraflı yazmayın bizde az çok tanıyoruz merhum başkanı allah rahmet eylesin ölenin arkasından kötü konuşmak istemiyorum beykozlular çok iyi tanıyordu başkanı

Filiz (2 yıl önce)

Yücel celikbileği çok sevdiğiniz için mi yasarken belediye merdivenleriyle ugrasıyordunuz dost beykoz o beykoza çok hizmet etti allah rahmet eylesin

Lokman (2 yıl önce)

Yücel Başkanımızın Beykoz'da maddi manevi dokunmadığı, faydasının olmadığı insan yoktur. Gariban babası bir insandı. Allah mekanını cennet eylesin . Beykoz Yücel Çelikbilek'i unutmayacaktır.

Yorum Yaz