Beykoz, 15 Temmuz'un yaralarını sarmaya çalışıyor

  • 28.07.2016 22:34
  • Güncelleme: 14.02.2022 13:07
  • Okunma: 10905 kez
  • Yorum: 0
FSM Köprüsü'ne çıkarak, darbe girişimcilerinin moralini bozan Beykozlulardan, yaralanan 72 kişiye Devlet, kısa sürede ulaştı.
Beykoz, 15 Temmuz'un yaralarını sarmaya çalışıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin demokrasisine kastetmiş bir grup asker tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminde kanayan yaralar iyileşiyor. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in organizasyonuyla FSM Köprüsü'ne gelen ve burada darbeci askerlere göğsünü siper eden Beykozlular, Devlet eliyle hızlı bir şekilde yaralarını sarıyor.

Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylarda yaralanan toplamda 72 kişiyi tek tek ziyaret ettiklerine dikkat çekerek, şöyle diyor:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ile Beykoz Kaymakamlığımız, Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle ortak hareketle 72 yaralımıza ulaştı. Burada 'pansuman' gibi basit tıbbi yardımlar hastaların evlerinde gerçekleştirilirken, daha ağır olanlar da araçlarla Beykoz Devlet Hastanemize taşındı. Bu sırada Aile ve Sosyal Bakanlığımızın talimatıyla da Beykoz Kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Vakıf Müdürlüğü, yaralı olan vatandaşlarımızın 'acil ihtiyaçları' dolayısıyla acil ihtiyaçlar için destekte bulundu. Halen ulaşamadıklarımız var ise de 15 Temmuz tarihinde yaralanmış vatandaşlarımız, sağlık için 693 02 16 ve 693 02 17 numaralı hatlardan İlçe Sağlık Müdürlüğümüzü ve yine acil ihtiyaçlar için de 322 14 21 numaralı hattan da Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Vakıf Müdürlüğümüzü arayabilir."

'Darbe girişiminde ruhsal sağlığı bozulan vatandaşlara da psikolog yardımı yapılıyor'

Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, 15 Temmuz Olayları'nın ardından ilçedeki vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti sunduklarını anlattı. Darbe girişiminin olduğu gece Beykozlu vatandaşların büyük bir kahramanlık örneği gösterdiklerine de dikkat çeken Çiğdem Gökçe, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatansever halkını her zaman şefkatle kucakladığını söyledi ve bundan sonra da kucaklayacağına dikkat çekti. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı yetkililer ile birlikte Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Vakıf Müdürlüğü'nden Selim Bey'in de aralarında olduğu bir ekiple, ilçedeki 72 yaralı vatandaşı tek tek ziyaret ettiklerini vurgulayan Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, bu sırada vatandaşlara tıbbi ve acil ihtayaçları için destekte bulunduklarını dile getirdi. Kimi Beykozlu vatandaşların 15 Temmuz günü yaşanan olaylarda, ilçe dışında olduğu halde yaralandığına da dikkat çeken Çiğdem Gökçe, bulunduğu yerden memnun olmayan Beykozluların ikametlerinin Beykoz'da olduğunu ibra etmeleri sonrası, araçla bulunduğu hastaneden alarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne getirdiklerini aktardı.

Henüz ulaşamadıkları yaralıların, mesai saatleri içerisinde Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün numaraları olan 0216 693 02 16 ve 0216 693 02 17 numaralarını aramalarını tavsiye eden Çiğdem Gökçe, 15 Temmuz sürecinde ruhsal durumları bozulan vatandaşlara Psikolog göndermeye kadar birçok tıbbi yardımın ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini bildirdi. Ayrıca Beykoz Kaymakamlığı'nın Sosyal Vakıf Müdürlüğü'ne ait olan 0216 322 14 21 numaralı telefonuna da 'acil ihtiyaç için destek' talep eden yaralı Beykozluların arayabileceğini kaydeden Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, vatan ve demokrasi savunmasında hayatını kaybeden tüm güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşlara Allah'tan rahmet dilediğini söyledi. Yaralı olan Beykozlulara da acil şifalar dileyen Çiğdem Gökçe, "şehit ve gazi yakınları için de "Allah'tan sabır diliyorum" dedi.

Dost Beykoz / Özel Röportaj