Beykoz 15 Temmuz gecesi tek yürek oldu

  • Güncelleme: 16.07.2017 04:37
  • Okunma: 6043 kez
  • Yorum: 0
Geceyi ayakta geçiren Beykoz’un Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gün içindeki yoğun programına rağmen vatandaşları yalnız bırakmadı…
Beykoz 15 Temmuz gecesi tek yürek oldu

Türk demokrasi tarihinin kara gecesi 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. Yıl dönümünde, vatan ve millet sevdasıyla köprü ve meydanlara inen binlerce ilçe sakini 15 Temmuz ruhunu yeniden şahlandırdı.

Vatanı karanlığa boğmayı amaçlayan darbe girişimine karşı tek yürek olan ilçe sakinleri “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün” coşkusunu hep birlikte paylaştı.

Belediye Başkanı Çelikbilek, gün içindeki yoğun programlarına rağmen sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetlerine devam etti.

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsündeki ‘Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ nedeniyle düzenlenen programını takip eden Çelikbilek, daha sonra vapurla Beykoz’a gelerek Belediye Meydanında nöbet tutan vatandaşlarla bir araya geldi.

Çelikbilek’in bir sonraki durağı da Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde düzenlenen anma programı oldu. Geçtiğimiz yıl yaşanan üzücü hadiselerin yaşandığı noktada toplanan kalabalık vatandaş grubuna seslenen Çelikbilek, yeniden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda dönerek demokrasi nöbetine katıldı. Çelikbilek, 15 ve 16 Temmuz günlerindeki yoğun programlarına rağmen demokrasi nöbetinden vazgeçmedi.

Akşam saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde gerçekleştirilen program sonrası Beykozlu vatandaşlar, demokrasi nöbetine 15 Temmuz Şehitler Meydanında devam etti.

Beykoz Belediyesi, Milli Birlik ve Demokrasi Gününde düzenlenen nöbetlerde vatandaşlara çorba, çay ve lokma tatlısı ikram edildi. İlçe sakinleri kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki yerlerini alarak Beykoz’da demokrasinin yüzünü ağarttı.

“Bu milletle oyun olmaz”

Burada da bir konuşma gerçekleştirerek Türk milletinin tarihinde pek çok ihanetle karşılaştığını vurgulayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Vatan sevgisi imandandır. Milletimiz bu ihanetleri çok kere yaşadı. Fakat 15 Temmuz gecesi yaşanan başkaydı, şeytani hasletlerle hazırlanmıştı. Milletimiz o gece içerdeki güzelliğini ortaya koydu. İnanç ve kararlıkla kendini sınamak isteyenlerin karşısına  yiğitçe çıktı. O gece dostlar sevindi, düşmanlar üzüldü. Bu milletle asla oyun oynanmaz. Bu milletin arkasında ümmetin duası var. O akşam birçok ülkeden Müslümanları şükür secdesinde gördük. Biz dünyadaki tüm Müslümanların acısını yüreğimizde hissediyoruz, mağdurların ve mazlumların savunucusuyuz. Biz yeryüzündeki mazlumların savunucusu olduğumuz müddetçe sırtımız yere gelmez. 15 Temmuz gecesi milletimiz Çanakkale Ruhuyla duruş sergiledi. Önce Allah’ın izni sonra milletimizin gayretiyle zafere ulaştık. O geceyi asla unutmayacak ve unutturmayacağız.” dedi.

Vatandaşlar, Şehitler Meydanı’nda kurulan dev ekranlarda TBMM’de yapılan anma etkinliklerini takip ederek, sabahın ilk ışıklarına kadar alandan ayrılmadı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz