Beykoz 1. Aile Mahkemesinden ünlü sanatçıya şok

  • Güncelleme: 14.04.2020 12:13
  • Okunma: 10279 kez
  • Yorum: 0
Sanatçı Seren Serengil, yanında çalışan yabancı uyruklu kadın tarafından Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet edilmişti.
Beykoz 1. Aile Mahkemesinden ünlü sanatçıya şok

İddiaları yalanlayan sanatçı Seren Serengil'e Beykoz Adliyesi'nden şok bir karar çıktı. Yardımcısının yapmış olduğu başvuruyu kabul eden Beykoz 1. Aile Mahkemesi, Serengil'in yabancı uyruklu yardımcısının 3 ay süre ile korunmasına karar verdi.

Mahkeme 'darp' davasında kararını verdi; Seren Serengil'e büyük şok!

Geçtiğimiz günlerde yardımcısı tarafından 'darp edildim' iddiasıyla hakkında şikayet oluşturulan Seren Serengil iddiaları yalanlamıştı.

Oysa mahkemeden iddaları doğrulayacak nitelikte bir karar çıktı.

08 Nisan 2020 Çarşamba günü, gece saat 23:06 sularında, Yardımcısı Gulnoza Mamatova'nın avukatı, şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, sevgilisi Mustafa Thoma ve avukat Esennur Ezgi  hakkında  "koronavirüs korkuları nedeniyle Özbekistan uyruklu yardımcıları Gulnoza Mamatova'yı darbettikleri ve ormana bıraktıkları, sosyal medya hesaplarından da başka birinin başına gelmiş gibi yansıtacak paylaşımlarda bulundukları" iddiasıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına  suç duyurusunda bulunmuştu.  

Mamatova'nın avukatı Ali Çezik, aynı gün müvekkiline yönelik koruma tedbiri alınması için Beykoz 1. Aile Mahkemesine de başvurmuştu.

Beykoz 1. Aile Mahkemesi tarafından, Mamatova'nn tedbir talebinin kabul edildiği belirtilen kararda,  ''Davalılar Serengil ve Tohma'nın, 3 ay süreyle korunan kişiye yönelik, şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verildiği kaydedildi''. 

Yasa gereğince, "fiili bir suç oluştursa bile ihlal edilen tedbirin niteliğinde ve aykırılığın ağırlığına göre zorlama hapsinin uygulanacağına" yönelik ihtar (uyarı) yapılması da hükme bağlandı.   Kararın bir örneğinin Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesini kararlaştıran mahkeme, bu kararın kolluk kuvveti aracılığıyla taraflara tebliğ edilmesine de hükmetti.

Kaynak: Ajanslar

Anahtar Kelimeler: Seren Serengil, Beykoz Adliyesi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz