Beyaz örtü Beykoz'da etkisini göstermeye başladı

  • Güncelleme: 14.02.2021 06:30
  • Okunma: 3115 kez
  • Yorum: 0
Günler öncesinden Meteoroloji'nin uyarıda bulunduğu ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Beykoz'da sabahın erken saatlerinde de etkisini sürdürdü.
Beyaz örtü Beykoz'da etkisini göstermeye başladı

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaz örtü ile kaplandı.

Sürücülerin yanı sıra yayalar da, buzlanmanın yaşandığı yokuşlardan inmekte güçlük çekti. İlçenin tamamının beyaz örtüyle kaplandığı anlarda çekilen fotoğraflar ise kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Hıdiv Kasrı, Çubuklu ve Karlıtepe bölgelerinden çekilen fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşan vatandaşların uzun süredir bekledikleri kar yağışı nedeniyle sevinçli oldukları görüldü.

Özellikle Görele Mahallesi ve Karlıtepe gibi yüksek kesimlerde kar yağışı çok daha etkili oluyor.  

İstanbul Boğazı pusla kaplanırken, kar yağışı yüksek kesimlerde daha etkili olurken iç kesimlerde de lodosla birlikte etkili oldu.

Beykoz Belediyesi hazırlıklarını tamamladı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, etkili olacak kar yağışı öncesinde herhangi bir aksilik yaşanmaması için kurum olarak hazırlıklarını tamamladıklarını bildirdi.

Aydın, "Kar yağışı uyarısına karşı hazırlıklarımızı dün akşam itibariyle tamamladık. Kar küreme ve tuz araçlarımız hazır, çıkmaz sokaklar, dik yokuşlar gibi ulaşılması zor yerlere de tuz depolaması yapıyoruz." dedi.

Öte yandan herhangi bir konuda olumsuz yaşayan vatandaşların 444 6 661 numaralı telefondan Beykoz Belediyesinden yardım talep edebileceği kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kar, Yağış, Fırtına

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz