Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı

  • 0
  • 12979
Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı
Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı
Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı
Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali yöre gecelerinin ardından Beykozlulara Toplu Sünnet Şöleniyle unutulmaz bir gece yaşattı. Toplam 500 çocuğun sünnet şöleni festival coşkusunun zirveye çıkmasına yol açtı.

Türk Halk Müziği’nin usta yorumcusu Orhan Hakalmaz’ın birbirinden güzel türkülerle renk kattığı gecede 500 çocuk delikanlılığa ilk adımını attı.

Şölen öncesi yaklaşık beş bin Beykozluya çayırda kurulan istasyonlardan kavurmalı pilav,  ayran ve tatlı dağıtılırken oluşan uzun kuyruklar dikkat çekti. Gecenin sunumunu Hüseyin Goncagül yaparken Mavi Karadeniz TV programı canlı olarak yayınladı.

Çocuklara yönelik jonklör, ibiş-memiş pandomimi ve skeçlerle devam eden programda Aykut Kuşkaya’da birbirinden güzel eserlerini seslendirirken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek selamlama konuşmasında, “ilk defa 1994 yılında başladığımız Beykoz Çayır Festivali’nde o tarihte sünnet ettiğimiz çocuklarımızın yarın nikâhlarını kıyacağız. İnşallah bu gün de 500 çocuğumuzu sünnet ettirdik ve onların da mürvetlerini görürüz.” dedi.

Yaklaşık on bin Beykozlunun büyük bir coşkuyla izlediği gecede Başkan Çelikbilek’in yanı sıra, AK PartiBeykoz İlçe Başkanı Adem Sefer , CHP İlçe Başkanı İsmet Konca , BBP İlçe Başkanı Özer Güneş , Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri katılırken şölen alanlındaki izdiham zaman zaman sıkıntılı dakikalar yaşanmasına yol açtı.   

Haber Merkezi

Sinoplular ve Trakyalılar gecesi
Önceki Sinoplular ve Trakyalılar gecesi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi