Beşir Derneği’nin Tırı Beykoz’dan yola çıktı

  • Güncelleme: 09.02.2020 23:17
  • Okunma: 4101 kez
  • Yorum: 0
Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği, bir ay içerisinde bağış yoluyla toplanan 25 ton unu Suriye'nin İdlib bölgesine gönderdi.
Beşir Derneği’nin Tırı Beykoz’dan yola çıktı

Dualarla yola çıkan tırlar için Beşir Derneği Beykoz Temsilcisi Cengiz Yılmaz, desteklerinden dolayı Beykoz Semerkand Vakfı Beykoz Şube Başkanı Murat Özgül'e teşekkür ederek, "Destekte bulunan tüm iş insanlarımıza, hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Gönderilen unlarla Cerablus'ta bulunan fırınlarda ekmek üretilecek ve daha sonra İdlib'teki kardeşlerimize ulaştırılacak" dedi.

Beşir Derneği Beykoz Şubesince yine İdlib bölgesine 7 çadır ve yaşam malzemelerinin gönderildiğini hatırlatan Yılmaz, İdlib'te bin 500 kişilik yaşam alanı inşa ettiklerini söyledi.

Ayrıca Beşir Derneği'nin Elazığ'da yaşanan deprem sonrası hızla harekete geçtiğini ve yardımları yerine ulaştırdıklarını söyleyen Cengiz Yılmaz, "Derneğimiz depremin ilk günü, Genel Merkez seviyesinde Genel Başkanımız Fatih Sarıyar başkanlığında bölgeye intikal ederek AFAD'ın koordinesinde hizmete başlamıştır." diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin orada ne kadar güçlü olduğuna şahit olduklarını da aktaran Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerçekten devlet tüm unsurları, bakanları ile planlı programlı bir şekilde deprem bölgesine müdahale etti. Tüm STK'lar da AFAD'ın koordinasyonunda bölgeye hizmet getirdi. Beşir Derneği olarak ilk gün Elazığ Merkez'de bulunan spor salonunun önüne mobil aşevini konuşlandırdık."

"En son 29 Ocak çarşamba günü saat 10.00 itibariyle 16 farklı lokasyonda yaptığımız çalışma raporumuza göre, 6 hizmet aracı 146 kişilik ekip ile, 13 bin 600 sıcak yemek, 25 bin 300 adet su, çay ve benzeri ikramlar, 63 çadır, bin 470 battaniye, 90 ısıtıcı, 740 paket bebek bezi, 18 gıda kolisi dağıttık. Hizmetlerimize Genel Başkanımız Fatih Sarıyar başkanlığında devam ettirmekteyiz."

Haber Merkezi