Beşir Derneği Beykoz’dan İdlib’e bir tır insanlık gönderdi

  • 25.12.2020 20:06
  • Güncelleme: 26.12.2020 15:51
  • Okunma: 10231 kez
  • Yorum: 0
Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği pandemi kurallarına uyularak yapılan tören sonrası 23,5 ton un yüklü insani yardım tırını İdlib'e uğurladı.
Beşir Derneği Beykoz’dan İdlib’e bir tır insanlık gönderdi

2011 yılından beri Suriye'de insani yardım faaliyetinde bulunan ve 55 ülkede de bu tarz faaliyetlerini sürdüren Beşir Derneği yardım faaliyetlerinin yüzde yetmişini yurt için de gerçekleştiriyor.

İdlib’e gönderilen yardım tırının ardından Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Beşir Derneği Beykoz Temsilcilisi Hamza Cengiz Yılmaz,  "Beşir, müjdeyi getiren, müjdeleyici demektir. Müjdeleyici olmak, sosyal adalete ve kardeşliğe destek olurken, yapılan hizmetlerin nimet olduğunun farkında olmayı gerektirir. Bizler de bu gün bu düstur ve niyet ile İdlib'e İnsani yardım tırını gönderiyoruz. ALLAH'A sonsuz şükürler olsun” ifadelerini kullandı.

Ocak ayında bir tır daha gidecek

Yılmaz açıklamalarına şöyle devam etti: “ALLAH nasip ederse Ocak ayında bir tır daha göndereceğiz. RABBİMİZ bu hizmette destekte bulunan herkesten razı olsun. Bu vesile ile 15 günde bu tırı dolduran gerçek kahramanlar olan hayırsever vatandaşlarımıza, iş insanlarına, Semerkand Beykoz Şubesi Başkanı Murat Özgül beye ve heyetine ayrı ayrı şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Bu gün Suriye'de 2011 yılından beri küresel ülke ve birliklerin güç kavgaları ve ekonomik menfaatleri, coğrafyayı yeniden dizayn etme arzuları nedeniyle yüz binlerce çocuk, kadın, yaşlı insan hayatını kaybetti. Milyonlarcası da evlerini ve arazilerini geride bırakarak ülkelerini terk edip derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kaldı. Istırabın ve imkânsızlıkların hüküm sürdüğü kamplar artık mazlum Suriye halkı için yetersiz kalıyor. Beşir Derneği olarak İdlib kırsalında Killi'de 40 dönüm arazi üzerinde 7500 kişilik briket ev projesine başladık. Birinci etabı tamamlayarak sahiplerine teslim ettik."

Haber Merkezi