Beşir Derneği Beykoz’da çok çalışıyor

  • Güncelleme: 10.04.2020 22:08
  • Okunma: 7798 kez
  • Yorum: 3
Koronavirüs (Kovid-19)Pandemisinin ortaya çıkmasıyla hayata geçirilen yasaklar ihtiyaç sahiplerine de destek ihtiyacı doğurdu.
Beşir Derneği Beykoz’da çok çalışıyor

Bu ihtiyaç ortamını ise sivil toplum kuruluşları doldurmaya çalışırken, Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği de bu kervanda en ön sırada yer almayı başaran STK’lar listesine girdi.

Resmi devlet kurumlarının  ‘Kamu Yararına Çalışan Dernek’ olarak hizmet ettiklerini gösteren belgeleri, faaliyet raporları, toplanan yardımların nerelerde harcanacağını ifade eden resmi evraklar ve yetkili kurulun konuyla ilgili kararı çerçevesinde Beşir Derneği de ‘İzin Almadan Yardım Toplama’ hakkına sahip olan bir kuruluş olarak faaliyetlerine hızla devam ediyor.

Beşir Derneği, Pandemi sürecinde Beykoz’un sokaklarını arşınlarken, hiç siyasi ayrıma fırsat vermiyor.

Geçtiğimiz hafta birçok aileye yardımda bulunan Beşir Derneği Beykoz Şubesi bu kez de Beykoz’un birçok mahallesinde 245 aileye destek paketi dağıttı.

Türkiye’deki 113 bin 229 faal dernek arasında ilk 22’de yer alan Beşir Derneği Beykoz temsilciliği 15 gün içinde üçüncü tur erzak yardımında bulundu.

Beşir Derneği Beykoz Temsilcisi Cengiz yılmaz, açıklamasında iş birliği yaptıkları Semerkand Vakfı Beykoz Şube Başkanı Murat Özgül ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Cengiz Yılmaz, Beykoz’da bulunan tüm  yardım kuruluşlarının bu duyarlılıkta hareket etmelerinden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Yılmaz, “Birlikte görüşerek istişare halinde olursak, çok daha iyi fikirlerle, daha güzel, sürdürülebilir hizmetlerde bulunacağımız kanısındayız."  dedi.

Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği’nin geride bıraktığımız haftada dağıtım listesinde şu bölgeler yer almıştı: Çengeldere, İncirköy, Yenimahalle, Dörtyol, Tepetarla, Çamlık, Yenicamii, Rüzgarlıbahçe, Şenevler, Karlıtepe, Soğuksu, Çiğdem, Baklacı, Görele, Gümüşsuyu, Mandıra yolu, Şirindere, Çavuşbaşı Merkez, Müzellef, Tokatköy

Destek olmak için

besir.org/kumanya

(Bir koli kumanya bedeli 100₺)

Bağış Yaz 4032'ye gönder 10₺

#YardımlaşarakBirlikteBaşaracağız

Anahtar Kelimeler: Beşir Derneği, Cengiz Yılmaz

Yorumlar (3 Yorum)

Semih Çamurcu (1 yıl önce)

Yalcın ATALAY ve Hacer Türkan UZUNOĞLU size yardımcı olabilirim en yakın zaman da 5395672424 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz

Yalcin atalay (1 yıl önce)

Hani dagittiniz da nerde bizde hani calisanimiz yok gelirim yok issiz nerde bize bunu dusunmem yok hep geliri olan insane Lara verilir

Hacer turkan uzunoglu (1 yıl önce)

Lutfen banada yardım edermısınız evim kıra hıc param yok

Yorum Yaz