Beşir Derneği Beykoz’da çalışmalarına hız verdi

  • Güncelleme: 12.02.2020 12:33
  • Okunma: 16161 kez
  • Yorum: 0
Merkezi İstanbul Pendik'te bulunan Beşir Derneği, Beykoz’da örgütlenerek faaliyetlerine başladı. Beykoz temsilciliğine ise Cengiz Yılmaz atandı.
Beşir Derneği Beykoz’da çalışmalarına hız verdi

Dünyanın birçok bölgesinde özellikle İslam coğrafyasındaki sosyal yardımlarıyla kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Beşir Derneği Beykoz’da sosyal faaliyetlerine başladı.

Geçtiğimi Miraç Kandili’nde Beykoz’un birçok bölgesinde kandil simidi dağıtan ilçe yöneticileri yine Beykoz’da belirledikleri ailelere her ay düzenli olarak yardımlarda bulunuyorlar.

Beşir Derneği Beykoz Temsilcisi Cengiz Yılmaz, faaliyetlerini anlattığı Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamasında, “hizmeti nimet olarak tanımladığımız için bu çalışmalara başladık” dedi.

Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği olarak, Genel Merkez’in yaptığı tüm uluslararası çalışmalara destek olduklarını ve sorumluluğunu üstlendikleri ailelerin, yardım taleplerini kendilerinin ilettiğini ifade eden Yılmaz, “böylelikle ihtiyaç sahibi ailelere ihtiyacının dışında ayni yardım gitmediğinden israf ve ziyan ortadan kalkmış oluyor.” diye konuştu.

“Emanetleri zayi etmeden yerine ulaştırıyoruz”

“Çünkü bizler hayırsever vatandaşlarımızın emanetlerini zayi etmeden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakla mükellefiz. Üzerimizde böyle bir sorumluluk var.” cümlelerine yer veren Cengiz Yılmaz,  “Ramazan ayına çok kısa bir zaman kaldı. Güzel Beykoz’umuzun güzel insanları ve yine çok değerli il dernekleri Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere kolilerle erzak dağıtıyor. Bu hayırsever il dernekleri ile hayırsever vatandaşlar birbirinden haberdar olmadığından bu erzaklar bir ailede toplanabiliyor.” dedi.

Bu çalışma yöntemiyle, çoğu zaman ihtiyacın dışındaki erzakların ziyan olduğunu ve il dernekleri ve hayırsever vatandaşların yapacakları yardımları resmi olarak kendilerine vermeleri durumunda, yardım ettikleri ailelerin sayılarını artırabileceklerini ve daha kaliteli erzak yarımında bulunabileceklerini ifade eden Cengiz Yılmaz şöyle devam etti:

“Vatandaşlar desteklerini esirgemesinler”

“Rabbim nasip ederse Ramazan ayının hemen sonrasına sınır ve sınır ötesindeki kamplardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ağırlığı un olmak üzere insani yardım tırı kaldırmayı planlıyoruz. Vatandaşlarımızın bilmesinde fayda var. Beşir Derneği'nin sınır ve sınır dışındaki kamplarda fırın ve aşevleri bulunmaktadır. Buradaki mazlum ve mahcup gönüllere günde 2 yüz bin adet ekmek yapılmaktadır. Bu vesile ile vatandaşlarımızın desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum.”

Beşir Derneği Beykoz Temsilciliği İrtibat Tel: 0553 987 14 53 - 0506 170 83 53

Haber Merkezi