Beşiktaş’ın Beykoz'daki arazisi toplantıya damga vurdu

  • 0
  • 6459
Beşiktaş’ın Beykoz'daki arazisi toplantıya damga vurdu
Beşiktaş’ın Beykoz'daki arazisi toplantıya damga vurdu
Beşiktaş’ın Beykoz'daki arazisi toplantıya damga vurdu

Beşiktaş'ın 2. olağan yıllık divan kurulu toplantısında konuşan eski futbolcu ve teknik direktör Samet Aybaba, kulübe kazandırdıkları Beykoz'daki arazinin satın alma hakkının elden kaçılmak üzere olduğunu söyledi.

Altyapı oyuncularının şu anki tesislerde tam olarak yeterli desteği alamadığını gözlemlediğini ifade eden Samet Aybaba, Altyapıya bu denli önem veren bir kulübün altı yaş oyuncularına daha iyi şartlar sunması gerektiği kanısına vardığını kaydetti.

Murat Aydın ile araziyi gezdik

Beykoz Paşamandıra Mahallesinde bulunan 21 dönümlük bir alanı gezdiklerini ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile bu alan ile ilgili bir görüştüklerini ifade eden Aybaba, Murat Aydın’ın ise arazinin kendisi tarafından tahsis edilmesi halinde ilerleyen süreçte sorun yaşanabileceğini ve görüşmelerin Milli Emlak ile yapılması yönünde tavsiyede bulunduğunu dile getirdi.

Ankara'ya gidip Milli Emlak Genel Müdürü ile görüştüğünü ve projeyi anlattığını söyleyen Aybaba, "Müdür de Beşiktaş kongre üyesi. Çok sevindi. Çünkü 'İlk kez birileri çocuklar için bir şey istiyor. Herkes kendi menfaati için geliyor' dedi bize. Sonuç olarak bu aşamalara şahitlik ettim ve imza süreçlerinde zamanımın büyük bölümünü ayırarak elimden geleni yapmaya çalıştım" dedi. 

Araziye dair en son Cumhurbaşkanı'nın da imza verdiğini hatırlatan Aybaba, "Arazi daha sonrasında kulübe kazandırıldı. Ama kulübün yetkilisi değildim. O zaman yönetici Fırat Fidan ile birlikte Milli Emlak'a gittik. Gereken evrak işlerini o yaptı. Ona teşekkür ederim. Ben de süreci birebir takip ettim ama bu konuyla ilgili desteklemek için kimse beni aramadı" dedi.

Beşiktaş tapu değil kiralık istedi

Aybaba, "Milli Emlak'tan beni aradılar ve 'Kulüp bize dilekçe gönderdi. Dilekçede buranın, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne verilmesi, verildikten sonra bedelsiz kiralık olarak alınmasını istiyorlar' dediler. Normalde burası artık Beşiktaş'ın malı" dedi.

Çebi'den Beykoz arazi açıklaması

Aybaba'nın Beykoz'daki araziye dair bu açıklamasından sonra gözler başkan Ahmet Nur Çebi'ye çevrildi. Çebi, Aybaba'ya teşekkür ettikten sonra söz konusu araziyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Çebi, "Gençlik Spor Genel Müdürlüğü İl Müdürlüğü ile imzalanacak protokoller var. Belki yatırımı onlara yaptırabiliriz" dedi. Çebi, Fulya Tesisleri'nin Beykoz'a taşınabileceğini belirtti.

Öte yandan A Takımı Beykoz'a, çocuklar için ulaşımı daha kolay olduğu için alt yapıyı Ümraniye’ye götürme düşüncesinin de olduğu belirtildi

Spor Servisi

Beykoz'da 1 günlük sempozyumun bedeli 1 milyon
Önceki Beykoz'da 1 günlük sempozyumun bedeli 1 milyon
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti