Yaşam

Çubuklu Beşevler'de mehterli iftar coşkusu

Çubuklu Beşevler'de mehterli iftar coşkusu
24.06.2016 00:36
| | |
9201

Foto galeri Video galeri

Beşevler mevkiinde 'minare gölgesinde iftar' adı altında hayırsever bir vatandaş tarafından iftar verildi.

Çubuklu Beşevler Camii  bahçesinde yapılan iftar programına mahalle sakinleri büyük bir ilgi gösterirken, program Beşevler Camii İmam Hatibi Abdülkadir Karabulut ve Beşevler Camii Müezzini Adil Çiftçi'nin okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Abdülkadir Karabulut tarafından yapılan duanın ardından akşam ezanı okundu ve yaklaşık beş yüz kişi hep beraber oruçlarını açtı. Beşevler Cami İmam Hatibi Akbulut'un iftar programına katılanlara hitaben yaptığı kısa teşekkür konuşmasının ardından cemaat halinde akşam namazı kılındı. Ardından mehter ekibinin gösterileri başladı.

Beşevler Camii önünden mahalle sakinleriyle beraber marşlar eşliğinde Nazım Tur Caddesi boyunca yürüyen mehter ekibi daha sonra Beşevler Camii önünde, 'Yelkenler biçilecek, Ceddin deden, Genç Osman' marşlarını çalarak mahalle halkının gönlünü kazandı. Daha sonra mahalle gençleriyle beraber tekbir getirerek ve marşlar çalarak Nazım Tur Caddesi boyunca Atatürk Ortaokulu'nun önüne kadar yürüyen mehter ekibini mahalle halkı kaldırımlardan ve evlerinin balkonlarından alkışlarla selamladı.

Tekrar Beşevler Camii önüne gelen mehter ekibi söylediği üç adet marşın ardından yaklaşık 1 saat süren gösterilerine son verdi. Mehter ekibine büyük sevgi gösterilerinde bulunan mahalle sakinleri cep telefonlarıyla mahallelerinde yaşanan bu unutulmaz anları ölümsüzleştirdi. Program yatsı ezanının okunmasıyla sona erdi.Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beşevler, İftar, Mehter, Adil Çiftçi, Abdülkadir Karabulut

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"