Beş yıldızlı otel değil, hastane !..

  • 1
  • 41213
Beş yıldızlı otel değil, hastane !..
Beş yıldızlı otel değil, hastane !..
Beş yıldızlı otel değil, hastane !..
Beş yıldızlı otel değil, hastane !..

Sağlık alanında farklılık yaratmaya hazırlanan Emsey Hospital, hastalarına uzman kadrosu ve profesyonel teknik alt yapısı ile hizmet verecek.

TÜRKİYE’NİN OTEL KONFORUNDA HİZMET VEREN İLK HASTANESİ EMSEY HOSPITAL HİZMETE GİRDİ…

Geçtiğimiz günlerde açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Emsey Hospital, Türk halkına otel standartlarında sağlık hizmeti vermeyi amaçlıyor. Emsey Hospital, alışagelmiş hastane standartlarının dışında hizmet vermesi ile Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. İstanbul Kurtköy’de açılan Emsey Hospital Başhekim Prof. Dr. Hayreddin  Yekeler  önderliğinde 6 Profesör, 4 Doçent Doktor ve konusunda uzman 39 doktor ile hizmet veriyor.

Hastalarını pozitif, güler yüzlü ortamda ağırlamayı ve sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için onları hastane ortamından uzaklaştırarak daha hızlı iyileşmelerine imkan tanıyan Emsey Hospital’da, 1 King Suit, 2 VIP Suit Oda, 6 Suit Hasta Odası ve 2 VIP Doğum Odası olmak üzere toplam 11 konforlu oda bulunuyor. Otel görünümündeki mimarı yapısı, hastalarına otel konforunda hizmet vermesinin yanısıra JCIstandartlarına uygun yapısı ve Magnet standartlarına uyum sağlanarak Hasta Bakım Dostu Hastane olma özelliğine sahip olan Emsey Hospital, Avrupa Birliği standartlarında sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

112 servis yatağı, 25 genel yoğun bakım, 4 Koroner yoğun bakım, 8 (KVC) Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahi yoğun bakım, 42 yeni doğan yoğun bakım ünitesi olmak üzere toplam 191 yatak kapasitesiyle hizmet veren Emsey Hospital, 6750 noktadan kontrol edilebilen akıllı bina otomasyon sistemiyle koordine ediliyor. Poliklinik ağı, entegre yoğun bakım, klinik bilgi sistemi, VIP üniteler, helikopter pisti, lojistik ve tıbbi giderler açısından doğa dostu olarak planlanan Emsey Hospital, temiz ve atık su arıtma sistemi, kojenerasyon sistemi, sterilizasyon, otomasyon gibi hizmetleriyle de alanında farklılık yaratacak hastaneler arasında yer alıyor.

Emsey Hospital, teknolojik alt yapısı ve uzman ekibiyle, uluslararası kalite standartlarında hizmet veriyor.31.000 m² kapalı alan, 10.500 m² otopark olmak üzere toplam 41.500 m²’ lik alana yapılan hastane, konum itibari ile Pendik Kurtköy’de olup, E-5 ve TEM karayoluna 10 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanına 8 dakika ve büyük ölçekli alışveriş merkezlerine en fazla 10 dakika uzaklıktadır. Ayrıca hem şehir içi ulaşımı hem de şehirlerarası ve uluslararası ulaşım yollarına da yakın mesafede ve rahat ulaşım olanağı sağlayan bir konumda yer almaktadır.

HASTALARINA OTEL KONFORUNDA HİZMET VEREN EMSEY HOSPITAL, SAĞLIK VE HUZURU BİR ARADA SUNUYOR.

Günümüz hastane hizmetlerine farklı bir boyut getiren Emsey Hospital, sağlık alanında verdiği standart hizmetlerine otelcilik hizmetini de ekleyerek kendi sektöründe farklılık yaratmaya hazırlanıyor. Barok döneminin yansıtıldığı odalarda kendinizi İngiliz aristokrat bir ailenin evinde hissedebilirsiniz…

Hastalara Huzur Veren Odalar:

King Suit, VIP Suit ve Suit Odalar Emsey Hospital’ın Standart odalarının dışında hizmet verdiği odalar. Başka hiçbir hastanede bulunmayan göz alıcı bu odalardan King Suit Gothic tarzda döşenmiş. Osmanlı döneminin şaşalı ihtişamının hissedildiği bu mütevazı oda, hem hastaların hem de misafirlerin rahatlığı için her şeyin düşünüldüğü küçük saray yavrusu havasında dizayn edilmiş. İngiliz stili mobilyaların kullanıldığı odalarda perdelerden mobilyalara kadar ihtişamlı bir etki görülmekte. 

230 m2 alanda hizmet veren King Süit dairesi odaya özel asansörü, hasta ve yakınlarına özel servis için mutfak, karşılama odası resepsiyon, hemşire gözlem odası olmak üzere 5+1 olmak üzere 6 odadan oluşmaktadır. 2 adet salon,1 adet hasta odası,1 adet refakatçi yatak odası, 2 adet ek misafir yatak odası bulunmaktadır. Salona özel wc, hasta odasına özel wc, banyo. Misafir yatak odasına özel wc banyo, ek misafir odalarına özel wc banyo yer almaktadır. Tüm odalar hasta konforu dikkate alınarak döşenmiştir. Tüm odalarda LCD ekran Tv, Buzdolabı, Kasa ve banyolarda saç kurutma makinesi hastalarımızın konforu ve rahatı düşünülerek tasarlanmıştır.

Hasta olduğunuzu unutacaksınız:

5 yıldızlı bir otelin sağladığı tüm konforu ve hizmeti sağlayan Emsey Hospital’da hastalar doktor ve diyetisyen gözetiminde oda servisinden dilediği yiyeceği isteyebiliyor. Uluslar arası hizmet standartlarına göre (Joint commision international) hizmet veren bir hastane olduğundan hastanın mutluluğu ve huzuru için tüm imkânlar sunulmaktadır. Bunun dışında bankacılık işlemleri, araba kiralama, kuaför gibi hizmetlerde sunulan diğer hizmetler arasında yer alıyor. Kuru temizleme ve bazı hizmetlerde hastaların ücretsiz olarak faydalandığı sunulan ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

Hijyen kurallarının titizlikle uygulandığı Emsey Hospital’da tüm duvarlar antibakteriyel duvar kâğıdı ile döşenmiş ve kolay yanmayan malzemeler kullanılmış. Aynı zamanda yerlerde kullanılan pvc ve diğer unsurlar mermer vs aktisetitik, yani elektrik yükünü tutmayan yapıya sahip.

Akıllı Bina:

6750 noktadan kontrol edilebilen Emsey Hopital, hastane olarak hasta ve personelinin tüm güvenliğini kontrol altında tutuyor. Her bir odanın kendine özel ısıtma, soğutma ve nem oranını ayarlama özelliği bulunuyor. Ayrıca doğal afet veya yangın gibi beklenmeyen durumlarda söndürme sistemleri otomatik olarak devreye giriyor. Bütün bunların yanı sıra ihbar sistemi ile yangın algılayıcıları alıp direkt merkeze gönderiyor, bu sistemle de olası bir yangın durumunun önüne geçilmiş olunuyor. Sadece Emsey Hospital’a özel kullanılan gaz sistemleri mevcut, hastane yetkililerince kontrol altında tutulan bu sistem farklı noktalardan kontrol altında tutulabiliyor.

Haber Merkezi

Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev değişimi
Önceki Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev değişimi
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (1 Yorum)

Mehmet (5 yıl önce)

Slm antalyada gasonluk yaptım..agart muşteri garsonuyum.istambuldayim...serviz elemanı olarak elemana ihtiyacınız varmı..

Yorum Yaz