Bes Teknoloji Beykoz’da insana yatırım yapıyor

  • 13.02.2022 14:28
  • Güncelleme: 13.02.2022 14:34
  • Okunma: 5589 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un hayırsever iş insanlarından Bes Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak, Otistik Çocuklar için eğitim merkezi yaptırdı.
Bes Teknoloji Beykoz’da insana yatırım yapıyor

Mubin Çakmak ve eşi Ayça Çakmak’ın katıldığı bir programla açılışı yapılan eğitim merkezi (OÇEM)’de öğrencilere birebir eğitim verilerek, otistik çocukların sosyalleşmesine katkı sunulacağı bildirildi.

Zor şartlar altında eğitim gördüm

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ile iş insanı Mubin Çakmak ve eşi Ayça Çakmak, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta konuşan Çakmak, öğrenciliği zamanında zor şartlar altında eğitim gördüğünü aktardı.

Eksikliklerin giderilmesi için destek oluyoruz

Bu sebeple kendisini eğitim imkânlarına ulaşamayan çocuklarının eğitimine destek vermek için adadığını ifade eden Çakmak, Kavacık Borsa Ortaokulu’nda da OÇEM sınıfının olmadığını ve bu eksikliğin giderilmesi için destek olacağını belirtti.

Hayırsever çifte plaket ve teşekkür belgesi

Konuşmaların ardından Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan tarafından iş insanı Mubin Çakmak ve eşi Ayça Çakmak’a eğitime vermiş oldukları destekleri nedeniyle plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Mubin Çakmak ve eşi Ayça Çakmak tarafından oğulları Ege ve Efe Çakmak adına yaptırılan OÇEM sınıfındaki eğitimler ile öğrencilere birebir eğitim verilerek otistik çocukların sosyalleşmesine katkı sunulacak.

Oluşturulan OÇEM sınıfında, üç-dört çocuk, bire bir ya da grup eğitimine tabi tutulacak. Eğitim programları çocuğun ihtiyaçlarından yola çıkılarak hazırlanacak ve bu yönde şekillenecek.

Haber Merkezi