Beykoz'un Gururu Berranur Çiftçi Milli Takım Kampı’na Çağrıldı‏

  • 0
  • 8730
Beykoz'un Gururu Berranur Çiftçi Milli Takım Kampı’na Çağrıldı‏
Beykoz'un Gururu Berranur Çiftçi Milli Takım Kampı’na Çağrıldı‏
Beykoz'un Gururu Berranur Çiftçi Milli Takım Kampı’na Çağrıldı‏
Beykoz'un Gururu Berranur Çiftçi Milli Takım Kampı’na Çağrıldı‏

Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımı geçen hafta sonunda gerçekleşen Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası için Marmaris'te idi.

4 sporcu ile Beykoz İlçesini temsil eden Belediyespor sporcuları iyi bir deneyim kazanırken, Berranur Çiftçi çıkmış olduğu tatemide 4 müsabaka yaparken 3 tanesini kazanıp bir tanesinden mağlup ayrılınca Türkiye 6.oldu.

Şampiyona sonunda Berranur Çiftçi Konya'da Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşecek olan Milli Takım kampı ve seçmelerine davet edilirken, Avrupa Şampiyonası'na katılacak Milli Takım sporcuları içine dahil olabilmek için müsabakalara çıkacak.

Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımı Antrenörü Osman Günaçtı yaptıpı açıklamada şu ifadelerde bulundu; "Geçen hafta Marmaris'te gerçekleşen Türkiye Şampiyonasına Beykoz Belediyespor olarak Berranur Çiftçi, Begüm Aktel, Sudenur Turna ve Eda Köse'den oluşan takım ile iştirak ettik. Bu şampiyonada yeni jenerasyonumuz içinde parlayan yıldızımız olmaya başlayan Berranur Çiftçi'nin alacağı sonuçlar merak konusu idi. Sporcumuz Türkiye'nin dört bir yanından gelen şampiyonlar ile birlikte başladığı müsabakalarda ilk üç maçında galibiyet ile ayrılırken Ordu Şampiyonu rakibini 14-2, Eskişehir Şampiyonu rakibini 15-3 ve Ankara Şampiyonu rakibini 13-8 mağlup etmeyi başardı. Bir sonraki turda Çeyrek final müsabakaları kapsamında Bartınlı rakibi ile müthiş bir mücadeleye çıkan Berranur 6-5 mağlup oldu. Türkiye Şampiyonasında çizdiği olumlu tablo ile Milli Takım seçmeleri için Konya'ya davet edilen sporcumuz İnşallah orada hem tecrübe kazanacak hem de Avrupa

Şampiyonasına katılacak kadroda yer alabilmek için Milli Antrenörlerimizin gözüne girmeye çalışacak. Sonuç ne olursa olsun Berranur artık kendisini aşan bir sporcu olma yolunda. Gelecek onun adına çok parlak sonuçları ve başarıları da beraberinde getirecek" diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise yaptığı açıklamada Marmaris'te 4 sporcu ile temsil edildiklerini söylerken, "Ben her zaman Osman Hocamız yönetimindeki Taekwondo Takımının yanında olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. Bu spor küçük yaşlardan itibaren büyük emek ve mesai harcanan bir dal. Beklentilere ulaşabilmek için sabırla beklenilmesi şart. Berranur daha önce Uluslaraarası Turnuvada Avrupa üçüncüsü  ünvanına sahip bir kızımız. Marmaris'te tecrübesine tecrübe kattı, İnşallah Milli Takım seçmelerinde başarılı olacak. Osman Hocanın da ifade ettiği gibi geleceği parlak bir sporcumuz, her platformda kendisine kulüp olarak imkanlarımızı seferber edeceğiz. Diğer sporcularımızdan İstanbul Şampiyonu ünvanlı Begüm Aktel ilk kez böylesine bir üst düzey şampiyonada heyecan yaşadı. Şampiyonada mücadeleye çıkan diğer 2 sporcumuz ile birlikte Taekwondo Takımımız yerine oturmaya başladı. Hiçte aceleci değiliz, sabırla onların başarılarını bekleyeceğiz" diye konuştu.

Öte yandan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında Beykoz Belediyspor'un başarılı iki sporcusu İstanbul Şampiyonu Begüm Aktel ile Uluslararası Turnuva Avrupa Üçüncüsü Berranur Çiftçi ödüllerini aldılar. Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu her iki sporcusunu da bir kez daha kutladı.

Spor Servisi

Nereden sevdim o zalim kadını
Önceki Nereden sevdim o zalim kadını
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz