Spor

Berranur Avrupa kapısını açtı

Berranur Avrupa kapısını açtı
30.04.2018 08:37
| | |
2521

Beykoz'un medarı iftiharı olan Berranur Çiftçi, adını 2018 Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası'na yazdırmayı başardı.

Müsabakaları Yunanistan’ın Başkenti Atina’da gerçekleşirken Türk Sporcularından bir biri ardında başarı haberleri de gelmekteydi. 4. gün karşılaşmalarında Tatemiye çıkan Genç Bayanlar 68 Kilo Sporcumuz Berranur Çiftçi, büyük bir başarıya imza atarak kazandığı Bronz Madalya ile Avrupa Kotasını da aşarak, adını 2018 Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası veya 1. Multi Oyunlar Avrupa Şampiyonasında kullanabilecek.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen organizasyona 76 ülkeden 2468 sporcu katıldı. Avrupa Şampiyonalarına kota veren müsabakada Türkiye Milli Takımı adına 68’i bayan 59’u erkek olmak üzere 127 sporcu mücadele etti.

Gelen bu başarı ile gurur ve mutluluk yaşadıklarını belirten Milli Sporcumuz Berranur Çiftçi’nin Milli Antrenörü Osman Günaçtı oldukça duygusal anları da beraberinde yaşadı. Günaçtı Hoca, "Bir sporcunun azimli olursa, hedefi olursa yıllar içinde nasıl başarılabileceğinin en büyük örneğini Berranur Çiftçi ile yaşadık. Çok küçük yaşlarda Beykoz Belediyespor Tekvando Takımı ile antrenmanlara başlayan Milli Gururumuz en son olarak kazandığı başarı ile kariyerinde yeni hedeflere yelken açma hakkını da elde etmiştir. onunla ne kadar gururlansak az. Beykoz İlçemizden bu kadar başarılı bir sporcuyu Türk Tekvandosuna, Milli Takıma kazandırdığımız için büyük bir mutluluk ve heyecan yaşıyorum ” diye konuştu.

Beykoz’un ” Altın Kızı ” Berranur Çiftçi ise yakaladığı bu başarının kendisi açısından oldukça sevindirici ve gurur verici olduğunu söylerken, ” Ben öncelikle bu spor dalı ile  uzun yıllar önce beni buluşturan, güvenen ve her zaman yanımda olan Antrenörüm Osman Günaçtı Hocama teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Milli Takımdaki antrenörlerim, sporcu arkadaşlarım sürekli bana destek oldular motive ettiler, pozitif enerji kattılar her birine şükran duygularımız iletmek isterim. İnşallah 2018 Avrupa Ümitler şampiyonasında da Türk Bayrağımızı en üstlerde dalgalandıracağım. Çok çalışmam gerektiğini iyi biliyorum ” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Berranur Çiftçi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"