Kültür

Bengü Efsen'den, 'İki Devlet Ama Tek Millet' konseri

Bengü Efsen'den, 'İki Devlet Ama Tek Millet' konseri
14.12.2018 14:50
| | |
2597

Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği kurucusu Bengü Efsen, Beykoz'da basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Efsen, organize etmiş olduğu kahvaltı programında, Beykoz Belediyesi’nin sponsorluklarıyla kendisi ve ekip arkadaşlarının hayata geçireceği,  ‘İKİ DEVLET AMA TEK MİLLETİZ’ adlı konserinden bahsetti.

Azerbaycan’ın 100. Yılı kutlamaları kapsamında yapılacak olan projesinden söz eden Efsen, “Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği olarak hazırladığımız ve Azerbaycan müziğinin en güzel eserlerinden örnekler sunacağımız bir konser projesidir. 2018 yılının Azerbaycan’ın 100. Kuruluş kutlamalarının yapıldığı yıl olduğu düşünülerek, aynı temalı planlanmış ve Azeri Türklerinin kurtuluşunun anısına ithaf olunmuştur” dedi.

“İki Devlet Ama Tek Milletiz”

Efsen, “Azeri müziğinin en güzel eserlerinden örnekler sunacağımız “İKİ DEVLET AMA TEK MİLLETİZ” isimli konserimizde eserlerimizi; Derneğimiz bünyesinde çalışmalarına devam eden, yaklaşık 40, 45 kişilik, Dostluk ve Barış Korosu ile seçmiş olduğumuz bazı eserlerde solist arkadaşımız yorumlayacaktır. Orkestramıza icraları sırasında ayrıca; kanun, tar, akordeon, balaban ve koltuk davulu olmak üzere, yöresel enstrümanlardan oluşan bir saz topluluğu da eşlik edecektir. Azeri müziğinin gönüllere yer eden, için için hüznünü hissettiren naif nağmeleri ile klasik batı müziği ezgilerini bir araya getiren ve müziğin evrensel olduğu konusundan tatmin edici sonuçlar içeren, son derece etkileyici bir proje olarak kabul edilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Dernek 2014 yılında kuruldu

Derneğin 2014 yılında kurulduğunu dile getiren Efsen, “Derneğin faaliyet alanı tamamen müzik üzerinedir. Bünyesinde, tamamı derneğimizde yetişmiş ileri ve orta seviye kemancılarımızdan oluşan bir Gençlik Orkestrası ve Küçük Kemancılar Müzik Grubu ile sanata gönül vermiş, çeşitli yaş ve meslekten arkadaşlarımızdan oluşan Dostluk ve Barış Korosu ile çalışmalarına devam etmektedir” bilgisini paylaştı.

Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği kurucusu Bengü Efsen, projenin amaçlarını anlattı.

“Çabamız, müzik dolu aydınlık yarınlar içindir”

Efsen, “Amacımız; müziği yetişen nesillere tanıtmak, sevdirmek ve en doğru şekilde icra etmektir. Derneğimizin, Gençlik Orkestrası ve Dostluk ve Barış Korosu ile birlikte, müziğin çeşitli alanlarından proje konserler hazırlayıp, sanatseverlerle buluşturmaktayız.  Konserimiz, Azerbaycan ve Türk dostluğunun, kardeşliğinin en iyi şekilde vurgulanacağı bir konser olacaktır. Bu anlamda projemizin desteklenmesi ve bu güzel konserin hayata geçirilmesi için desteklerinizi bekliyoruz. Çabamız, müzik dolu aydınlık yarınlar içindir” dedi.

Konser Tarihi; 23 Aralık Pazar Saat: 20.00

Yer: Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi – Üsküdar

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bengu Efsen, Konser

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"