Makaleler

Ben de Beykozluyum!..

2014.09.29 00:00
| | |
5158

Beykoz, güzelliği çarpıcı ve doğallığını yitirmemiş bir yer. Burada yaşamak, buranın sorunları ile boğuşmak, bizden sonrakilere güzel bir Beykoz bırakmak hepimizin görevi.

Yaşayabilecek en ideal yeri arayanların hayallerini süsleyen bir ilçedeyiz. Artık İstanbul'un kalabalığından şikâyet eden, sıkıntılarından bıkan insanlar Beykoz'da yaşamak istediklerini söylüyor. Bu ilçe ormanları, denizi ve tarihi mekânları ile herkesin dikkatini çekiyor.

Beykoz'da büyüyüp, burada yaşayıp iyi yerlere gelen insanlar artık Beykoz için elini taşın altına koymalı. Ben de onlardan biriyim. Beykoz'u çok seviyorum, “Buradan başka bir yerde yaşayamam” diyenlerdenim. Herkese gururla Beykozlu olduğumu söylüyorum ama bir kere bile bu ilçenin sorunlarını kafama takmadım. KRT Kültür TV'de haber müdürüyüm. Her gün ekrandayım, Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun bitmeyen sorunlarını konuşuyorum ama bir kez olsun kendi yaşadığım ilçeyi konuşmadım. Beykoz'dan bahsetmedim. Bu benim en büyük hatamdı.

Dost Beykoz beni uyarıp, “Sen Beykozlusun, Beykoz için bir şeyler söylemelisin!” diyene kadar bu böyle gitti. Şimdi kafamı kaldırıp Beykoz'da olup bitenlere artık daha da dikkatli bakıyorum.

Bundan böyle Dost Beykoz'da yazılarımla bu ilçeyi, kendi dünyamdan ve baktığım penceremden görebildiğim kadarıyla anlatacağım.

Önümüzdeki haftalarda önemli dosyalar, konular ve yorumlarla sizlerle birlikte olacağım.

twitter.com/caglarcilara

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"