BEM-BİR-SEN’in Saklı Göl buluşması

  • 20.03.2015 17:51
  • Güncelleme: 20.03.2015 18:02
  • Okunma: 9893 kez
  • Yorum: 0
BEM-BİR-SEN İstanbul 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç, sendikal çalışmalarına haberleriyle destek olan gazeteci dostlarıyla buluşarak teşekkür etti.
BEM-BİR-SEN’in Saklı Göl buluşması

Klasik sendikacılığın yanı sıra, “Hak mücadelesinden Hakk’ı üstün tutan güçlü bir aileyiz” sloganıyla sosyal sendikacılığın en güzel örneğini sergileyen BEM- BİR- SEN İstanbul 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç, etkinliklerini kamuoyuna duyuran gazeteci dostlarıyla kahvaltılı programda bir araya geldi.

Şile’nin Karamandere Köyü’ndeki doğa cenneti Saklı Göl Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa İstanbul Anadolu Yakası’nda yayın yapan yerel gazetelerin yönetici ve çalışanları yoğun ilgi gösterirken, Dost Beykoz adına programa Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak katıldı. BEM-BİR-SEN Yönetim Kurulu Üyeleri Beykoz Belediyesi Özel Kalem Eski Müdürü ve Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanı Mehmet Abay ve Bülent Yıldırım Beykoz adına programa katılan isimlerdi. İstanbul 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç ve yardımcılarının da hazır bulunduğu etkinliğe,  Şile Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Güllüce ile Şile Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Sendika Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Varol da katıldı.

Gazetecilere teşekkür

Haberleriyle sendikaya destek olan gazeteci dostlarına teşekkür eden Başkan Niyazi Karakoç, “İnsanların aydınlanması ve kamuoyuna duyurulması noktasında, gece-gündüz, yağmur-çamur demeden çalışan siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Gerek memur arkadaşlarımız adına, gerek insanlık adına, sendika olarak güzel işler yaptığımızı düşünüyoruz.  Bugüne kadar sendikamızın yapmış olduğu güzel çalışmalara her zaman yer verdiniz. Öncelikle hepinize, teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Çanakkale Şehitleri’ne vefa

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümüne de değinen Karakoç, “Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfalarına, sönmemek ve solmamak üzere nakşolmuş bir destandır. Çanakkale Savaşı;  Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğu müddetçe, feragat ve dayanışma duygusuyla, iman ve mücadele ruhuyla, her türlü badireyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunu ispatlar. Bizlere bu toprağı vatan yapan şehitlerimiz; bağımsızlığımız ve bölünmez bütünlüğümüzün, ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması, milli çıkarlarımızın savunulması için canlarını feda ederek üs mertebeye ulaşmışlardı. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümünde, kutsal değerlerimizi korumak için canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim’e ihtiyaç var

Karakoç, konuşmasının sonunda, BEM-BİR-SEN İstanbul 7 No’lu Şube olarak, Etiyopya ile Uganda’ya yapmış oldukları ziyaret ve hizmetlerle ilgili de bilgiler vererek, bin çocuğu sünnet ettirdiklerini, bin 500 Kur’an-ı Kerim dağıttıklarını ayrıca oyuncak, gıda, giysi ve nakdi yardımlarda bulunduklarını da kaydetti. Karakoç 1 Mayıs tarihinde tekrar bir Uganda seyahati gerçekleştireceklerini ve yüzlerce çocuğu sünnet ettirip yine Kur’an-ı Kerim dağıtacaklarını sözlerine eklerken, “bölgedeki misyonerlerin yoğun çabalarına rağmen bizler Kur’an-ı Kerim dağıtmaya devam ediyoruz. Maalesef bu konuda ciddi bir sıkıntı var. Öyle ki bulabildikleri Kur’an-ı Kerimleri sayfalara bölüp değiş tokuş yaparak okuyorlar” dedi.

Programın sonunda basın mensuplarıyla toplu fotoğraf çekildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz