Belediyespor yetenek avında!

  • 0
  • 6705
Belediyespor yetenek avında!
Belediyespor yetenek avında!
Belediyespor yetenek avında!
Belediyespor yetenek avında!

Kurulduğu ilk günden beri hep gündemde oldu Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı...

Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu'nun diğer spor branşlarına açıklama projesi kapsamında ilk örnek onlar olmuştu... Tabii ki Beykoz'da ilk kez resmi nitelikte bir Hentbol Takımı kurulunca bunu Beykozlulara sunabilmek, tanıtabilmek anlamında başarı hedefi olan, bir üst ligi yani 1.Ligi hedefleyen bir kadro da bünyeye dâhil, ilave olmuştu. 

İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün gibi başarılı birer sporculuk kariyeri olan antrenörlerin görevde olması ise başlı başına bir ayrıcalık olsa gerek. Zaten buna takip ettiğimiz iç ve dış saha maçlarında fazlası ile şahit olduk. Antrenörlerimize gerek Köyceğiz'de gerekse Antalya'da da büyük saygı duyulduğunu, Hentbol sporunun sevilen abileri olduklarına rast geldik.

6 Okulla çalışmalar başladı


Beykoz Belediyespor A Takımı ile Şampiyon olup Beykoz İlçe kamuoyunda daha fazla dikkatleri çekmek isterken, diğer taraftan da müthiş bir koşuşturmanın da muhatabı olunmuş. Beykoz İlçesi genelinde ilk etapta 6 Okul bazında gerçekleşen tarama-aday belirleme süreçleri şunu ortaya çıkarmış ki "Beykoz'da bu spor dalı tutar, hatta fazlası ile de ilgi çeker!" altyapıda ilk eğitimlerini alan sporcular Küçük Erkekler Liginde mücadelelere çıkarken, tribünlerde onların yanında olan aileleri de ayrı bir heyecan yaşamış. Aileler mutlu, Okul İdareleri öğrencilerinin bu spor dalı ile gündeme gelip, bir kulüp çatısı altında spor yapma şansını yakalamalarından dolayı sevinçli, ve de Beykoz Belediyespor Hentbol Şubesi Antrenörleri de heyecanlı. 

Takım Antrenörleri İsmail Tarakçı-Akın Yenigün ikilisi ortaya çıkan tablonun ardından haklı bir gurur yaşamaktalar, "Tabii ki bu işin, projenin oturması zaman alacaktır. Ancak önümüzdeki sezondan itibaren altyapıda birkaç kategoride liglere girmeyi düşünüyoruz. İlk etapta 6 okulda başlattığımı çalışmayı tüm ilçe geneline yaymak istiyoruz. İnanıyoruz ki Hentbol Sporu Beykoz ilçesinde en fazla lisanslı sporcusu olan bir şekle bürünecek. Önümüzdeki 23 Nisan'da Okullar Arası bir Turnuva da düzenleyeceğiz. Kendimizi o zaman kamuoyuna daha fazla anlatabilme şansını yakalayacağız" demekte iki tecrübeli isim. Hedef yeni Musaları gün yüzüne çıkarmak

Beykoz Belediyespor'un Teknik Sorumluları Beykoz'da yeni Musa'lar çıkartma düşüncesinde olduklarını söyleyince ilk etapta "Musa kim?" sorusunu yöneltmeden duramadık. Musa Günerler Beykoz Beldiyespor Hentbol Takımının A Takım kadrosundaki en genç isimlerden birisi. Kariyerinde Genç Milli Takım ile üst, üste iki kez Avrupa İkinciliği olan takımın ve o takımında kaptanlık yapan bir isim Musa Günerler.

Musa Günerler'deki yeteneği fark eden ve antrenörlüğünü yaptıkları genç milli takımdaki başarılı performansını takibe alan şimdiki antrenörleri ona sürekli destek olur, motive ederler. Musa Günerler Milli Takım Sporcusu Kontenjanından Marmara Üniversitesi BESYO öğrencisi de olur. Üstüne bir de burs verilince Hentbol sporuna olan sevgisinin karşılığını fazlası ile almaya başlar genç oyuncu.

İşte Beykoz Belediyespor'un iki Antrenörü İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün Beykoz'dan birçok Musa! Çıkarma düşüncesinde. Hem başarılı birer sporcu ve Milli Takımlarda oynayabilecek kapasiteye çıkaracakları öğrencilerinin olmasını hedeflemekte hem de onların hem burs alıp hem de üniversitelere yakalayacakları bu avantajları ile girmelerini sağlama düşüncesindeler. İlk etap altyapı çalışmalarından gelecek vaat eden, istekli birçok isim de tespit etmiş durumdalar. Üstelik aileleri de onların her zaman arkalarında durmakta.

Musa Günerler ise geldiği noktadan memnun ancak kendisini daha da üst seviyelere çıkaracak ekstra antrenmanlarını da yapmakta. Beykoz'da bu spora yeni başlayacaklara bazı önerileri de var. "İlk önce kendinize bir hedef koymalısınız, başarıya giden yol çok çalışmaktan geçer. Belki sizi yoğun bir tempo bekliyor olacak ancak hayatınızın ileriki safhalarında bunun karşılığını fazlası ile alacağınızdan emin olun. Ben Beykoz Belediyespor Hentbol Altapı Takımında da görev yapmaktaım. Salim arkadaşımla ilçede yaptığımız taramalar sonunda bu işe meyilli, heyecanlı birçok öğrenci bulduk. Onlara kendi hayatımdan örnekler veriyorum. Bir zamanlar ben de onlar gibi idim, çok çalıştım önce Milli Takımda kendime yer buldum ardından Üniversite kapıları ardında kadar bana açıldı. Beykoz'da da benim geçtiğim bu yollardan geçecek pek çok sporcu çıkacağına eminim" diye konuştu.
 

Bakalım Beykoz Belediyespor'dan Hentbol Takımlarından yeni Musa'lar çıkmaya ne zaman başlayacak... Heyecanlı mı heyecanlı bir süreç başlamış durumda.

Spor Servisi

Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor
Önceki Polis kaçak kanser ilaçlarını araştırıyor
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz