Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem

  • 0
  • 14515
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem
Belediye Spor Kulübü’nde yeni dönem

Muharrem Kaşıtoğlu’nun Başkanlığındaki yeni yönetime kavuşan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'nde çeşitli dallardaki yoğunluk dikkatlerden kaçmıyor.

Başkan Kaşıtoğlu göreve geldikten itibaren kulübün teknik ve idari yönden yapısını incelemeye başladıklarını söylerken,”Bazı yeni spor branşlarında faaliyete başlayabiliriz. Kürek Şubemizi daha aktif hale getirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra Atletim, Hentbol gibi dallarda da faaliyete geçilmesi düşüncesindeyiz. Birçok dalda başarılar kazanan bir kulüp hüviyeti taşımaktayız. Her zaman sporcularımızın yanında olacağız. Yeni dönem İnşallah başarı çıtamızın daha da yükselmesine verilse olacak.” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün adından da anlaşılacağı gibi spor kulübü olmanın dışında gençlik kulübü de olduğunun altını çizen Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, “Bu sebeple gençler içinde çeşitli kültürel aktiviteler konusunda da aktif bir seyir izlemek istiyoruz. Ben geçmişte Tiyatro sanatı ile ilgilenmiş bir kişi olarak Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünde Tiyatro branşının faaliyete başlaması için çalışmalara başladık. Bu yönde birçok temasımız oldu. Beykoz ilçesinde tiyatro için bu sanat dalı için faaliyetlere katılacak birçok kişinin olduğu fikrindeyim” şeklinde konuştu.

Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan, Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün bazı branşlarına ilişkin bir derleme yaptı.

TEKVANDO:

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando takımının 4 bayan sporcusu Ordu yolcusu. Ordu ilinde 1-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Turnuvada Tekvando Olimpik yaş kategorilerine dahil 4 ayrı kiloda bayan ve erkek sporular mücadele edecek.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı antrenörü Osman Günaçtı Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada,"Ordu'daki turnuva hem erkekler hem de bayanlarda olimpik özelliği olan 4 ayrı kiloda gerçekleşecek. Bizler Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü olarak 4 sporcu ile katılım sağlayacağız. 49 Kiloda Zeliha Durmuş, Cansel Aydın, Neslihan Korkmaz ile 57 Kiloda Kübra Demir müsabakalara çıkacak. Turnuvaya Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerden sporcular katılacak. Bizim açımızdan deneyim kazanmamız açısından son derece yararlı bir turnuva olacağı kanaatini taşımaktayım. İnşallah başarılı sonuçlar ile döneceğiz" şeklinde konuştu.

VOLEYBOL:

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımları 2012-13 Sezonundaki maçlarına başladı. Bektaş Durmaz nezaretinde uzun bir süredir müsabakalara hazırlanan temsilcimiz Genç Kızlar Kategorisindeki ilk karşılaşması olan Balkan Yeşilbağlar maçından 3-1'lik mağlubiyet ile ayrılmıştı. Kızların ikinci maçı ise 2 Kasım 2012 Cuma günü Dinamo SPKile. Karşılaşma Bağlarbaşı Spor Salonunda 19.15'de başlayacak. Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün liglere girdiği bir başka yaş grubu olan Yıldız Kızlar kategorisinde ise ilk rakip1907 Kanarya takımı oldu. Karşılaşma 30 Ekim Salı günü Yakacık İTO Spor Salonunda ve başlama saati ise 18.15.

BASKETBOL:

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Basketbol Şubesi kapsamında çalışmalar aralıksız devam etmekte. Hafta sonu gerçekleşen Basketbol Kış Okuluna yoğun bir ilgi var. Burada ilk temel bilgilerini alan çocuklar çeşitli yaş kategorilerinde liglere katılım maç yapabilmek için sabırsızlanıyor. Ancak şu an için sadece gençler kategorisinde lige girilmekte. Koç Uğur İşgören nezaretinde maçlara hazırlanan Genç basketçilerin yer aldığı Genç Erkekler Seri C Asya 4.Grupta ise 1 Beykoz temsilcisi yer almakta. Karagözsırtı Mesudiyespor . Her iki takımın diğer rakipleri ise Suadiye Yıldızları, İstanbul Tofaş, İstanbul Efes, Siyah-Beyaz ve İstanbul Şahin.

FUTBOL:

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü futbol takımı 2 sezondur liglere katılmakta.Futbol okulundan yetişen çocuk ve gençler ilk lig maçı oynadıklarında heyecanlarını atamamış ve farklı yenilgilere imza atmışlardı. Ancak git gide resmi müsabaka oynama tecrübesi artan futbolcular takım olma ruhunu yakalamaya başladı. Mesut Tarıcan-Mehmet Yağız nezaretinde lige katılan takım futbol sahalarında Beykoz Belediyesinin ismini duyurmakta.

Haber Merkezi

Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Önceki Amatör spordan Çelikbilek’e plaket
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz