Siyaset

Belediye Meclisi Spora destekle açıldı

Belediye Meclisi Spora destekle açıldı
2014.09.01 00:00
| | |
5004

Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatilin ardından ilçedeki sosyal yaşamı düzenlemek ve Beykozlu vatandaşların taleplerine yanıt vermek üzere 1 Eylül 2014 tarihinde toplandı.

Eylül Olağan Toplantısı'nın 1. Birleşiminde ise ilçedeki amatör kulüplere sevindirici bir haber geldi. AK Parti grubu tüm üyelerinin imzasıyla, Beykoz'da bulunan spor kulüplerine nakdi yardımda bulunmayı önerdi. Meclis'teki CHP grubunun da oy birliğiyle destek vermesi sonucu, ilçedeki kulüpler, 7 bin 500 liradan 30 bin liraya kadar Beykoz Belediyesi'nden nakdi yardım almaya hak kazandı.

Belediye Binası'ndaki Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen ilk toplantıda, izinli olarak sayılan 2 kişi dışında AK Parti ve CHP'li tüm üyeler katılım gösterdi. Beykoz Belediye Meclisi'nin 11 Temmuz 2014 tarihli tutanağının oy birliğiyle onaylanmasının ardından, gündem dışı konuşmalara geçildi.

‘CHP’liler Encümen Kararının gerekçesini sordu’

CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün'ün söz istediği oturumda, Belediye Encümen Üyeleri kararıyla akşam saat 23.00'dan sonra ilçede içki satışı yapan büfelerin kapatılması kararı masaya yatırıldı. CHP'li Aydın Düzgün, konuyla ilgili düşüncelerini dile getirirken, "Sayın Başkanım bu uygulama nedeniyle yoğun eleştiri ve şikâyet alıyoruz. Sanırım size de bu şikayetler geliyordur. Keşke Beykoz Belediyesi, içki satan yerleri kapatmak yerine ilçede çok önemli olan uyuşturucu konusuna eğilse... Keşke o konuda bir şeyler yapsa" dedi. Aydın Düzgün'ün ardından söz isteyen CHP'li bir başka Meclis Üyesi Deniz Yıldız da Encümen kararını eleştirirken, "Sayın Başkanım, bu şekilde bir uygulama doğru bir uygulama mıdır? Belediye bu şekilde aciz görünmüyor mu? Diğer yerlerde kameralı uygulamalar var. İçki satılan yerler kameralarla izlense de gece 23.00'ten sonra da satış yapabilse daha şık olmaz mı?" şeklinde konuştu.

Başkan Yücel Çelikbilek ise eleştirileri dikkatle dinledikten sonra, kararın 'geçici' bir karar olduğunu, teklif ve önerileri ise değerlendirmeye alacaklarını kaydetti. Encümen kararının aslında içki satan yerlerin aleyhine olmadığını savunan Başkan Çelikbilek, CHP'li üyelerle şu bilgileri paylaştı:

Başkan Çelikbilek: “Onların iyiliğini düşündük ama uygulamada değişiklik yapılabilinir…”

"Biz aslında buna razı değiliz. Biz yasaklamalara ve kapatmalara da aslında karşı bir partinin mensuplarıyız. Tüzüğümüzü incelerseniz, biz aslında yasaklara karşı olduğumuz için bu partiyi kurduk. Ancak bazı gerçekler de var ve biz istemeyerek bazen bu tür kararlar alabiliyoruz. Akşam saat 23.00'ten sonra içki satan dükkânları kapatıyoruz. Peki, neden kapatıyoruz? Anlatayım:

Biz yaptığımız çalışmalarda yasal olarak 22.00'den sonra satış yapılamayacağı halde, bu büfelerin içki satmaya devam ettiğini gördük. Eğer ben bunları kapatmayıp da denetim yapsam, tespit ettiğimiz her sefer için kendilerine ceza kesmek zorunda kalacağız. Belki dükkânları kapatacağız. Bu nedenle saat 22.00'de de değil 23.00'e kadar izin vermek istedik. Yine söylüyorum bu 'kalıcı' bir iş değil. Teklifleri, önerileri değerlendiririz ve daha iyi bir yol bulursak onu da hayata geçiririz."

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’un huzuru için çalışıyoruz…”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, trafiğin ilçede büyük sıkıntı yaşattığını ve 30 personel alımı yaparak, trafik sorununa çare bulmaya çalıştıklarını da anlattı. "Şu an eğitimdeler ve bittikten sonra da sahaya çıkacaklar. İlçedeki trafik sorununa Belediye olarak çözüm bulmak, vatandaşları rahatlatmak istiyoruz. Bakınız, bunun için marketleri de kapatmaya başladık. Hiç kimsenin ama hiç kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz! Kaldırımlar, Beykozlu vatandaşlara aittir! Market sahiplerinin vatandaşın hakkına tecavüz etmesine artık prim tanımıyoruz. Bakıp, araştırırsanız kapattığımız dükkanları tespit edebilirsiniz. Biz Beykozluların huzuru için çalışıyoruz" diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki huzur ve refahın tesisi için çalışmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

‘En düşük 7 bin 500 ve en yüksek 30 bin lira yardım’

Öte yandan ilçede bulunan amatör kulüplere de Belediye'den nakdi yardım yağdı: Buna göre, ilçede faaliyet gösteren Amatör Kulüplerden 2. Amatör Küme'de bulunanlara 7 bin 500 lira, 1. Amatör'de takımı bulunanlara 12 bin 500 lira, Süper Amatör'de takımı bulunanlara 17 bin 500 lira, Bölgesel Amatör Lig'de takımı bulunanlara 22 bin 500 lira, 3. ve daha üst liglerde takımı bulunan kulüplere ise 30 bin lira maddi yardım yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

‘CHP ve AK Parti’den 1 Eylül Barış Günü Mesajı’

Meclis’te ayrıca 1 Eylül Dünya Barış Günü de unutulmadı. CHP’li Meclis Üyesi Deniz Yıldız’ın “Dünya Barış Günü kutlu olsun” sözlerinin ardından Başkan Yücel Çelikbilek de notları arasında bugünü kutlamanın bulunduğunu ifade ederek, “Özellikle bölgemizde yaşanan olaylardan sonra bu günün önemi daha da artmıştır. 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu. Gündemde olan ve olmayan tüm müdürlük teklifleri Başkan Çelikbilek'in önerisi ve salonda bulunan 28 Meclis Üyesi'nin oybirliğiyle ilgili komisyonlara havale edildiği günde, 3 Eylül 2014 Çarşamba günü 2. Birleşim için toplanılmak üzere Eylül Olağan Toplantısı sona erdi.

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediye Meclisi, Eylül, 1. Birleşim, AK Parti, CHP

reklam
1 Yorum
selim Önder ŞERZDİ02.09.2014 00:14:19

2) Çevre Şehircilik Bakanlığı İstanbul Bölge Müd.'den onay alınması gerekirken İst.İl Özel İdaresi bu hususu dikkate almadan ihale yapmıştır. Bu sebeple Çevre Şehircilik Bakanlığı ist. Bölge Müdürlüğü proje revizyonu yapılarak kendilerinin tasdiki sürecinde işin durdurulmasını İst Valiliği Yatırım İzleme Ve Koordinasyon birimine talep etmiş ve İst.Valiliği Yat.İzleme Koordinasyon Birimi şirketimize projenin kendileri tarafından revizyonunun yapılıp tasdik edilinceye kadar işin durdurulmasını emretmiş,

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"