Yaşam

Beykoz Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı

Beykoz Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı
17.12.2015 12:30
| | |
3997

Beykoz Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendisini hissettirmesiyle birlikte kışa hazırlıklarını tamamladı.

Beykoz Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendini hissettirmesiyle kış hazırlıklarını tamamladı.

Araç filosu modern ve tam donanımlı araçlarla takviye edilirken ekipler gerektiğinde 24 saat mesaiyle çalışacak. 

Vatandaşların kış aylarını kar yağışı ve buzlanmaya karşı sorunsuz geçirmesi ve günlük hayatın normal seyrinde devam etmesi için güçlü araçlarla kurulan ekipler özellikle beklenen kar yağışı ve buzlanmayla mücadele edecek.  

5 Tuzlama Aracı Takviyesi

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekipler kar yağışının trafiği aksatmaması için Beykoz genelinde 5 adet tam donanımlı küreme ve tuzlama aracıyla çalışmalar yapacak.  Kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlayacak olan ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştirecek.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında ana yollar, hastane, okul yolları, kamu binaları, ve otobüs güzergahları öncelikli olarak açılacak, ardından sokak aralarına müdahale edilecek.

500 Ton Tuz Stoklandı 

Acil durumlar için araçlar ve ekipler hazır bekletilirken, 500 ton tuz stoklandı ve bazı yerlerde kullanılmak üzere solüsyonlar alındı. Gece ve gündüz ekipleri olmak üzere 2 vardiyalı kar timi oluşturulurken, 45 mahalle ve ana sokaklar sürekli açık tutulacak, yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

Belediye ekipleri tarafından vatandaşlara hava koşullarına göre araçlarını hazırlıklı tutmaları ve kışlık lastiklerini takmaları konusunda uyarılar yapıldı. İlçe genelindeki diyaliz ve yatağa bağlı hastaların listeleri Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden alınarak acil durumlarda hastaneye ulaştırılmaları için gerekli hazırlıklar da tamamlandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Fen İşleri Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi, Kış Hazırlıkları

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"