Sağlık

Belediye İşçilerine önleyici sağlık taraması yapıldı

Belediye İşçilerine önleyici sağlık taraması yapıldı
2014.12.19 00:00
| | |
4629

Beykoz Belediyesi, halkın sağlığının peşi sıra şimdi de çalışanlarının sağlığı için harekete geçti.

4857 Sayılı İş Kanunu'nda da bahsi geçen 'iş sağlığı' kapsamında, Belediye'nin Sağlık İşleri Müdürlüğü, işçilerle bir çalışma yaptı. İşçilerden kan ve salgı örnekleri toplayan ekip, bunları laboratuvar ortamında inceleyerek rapor haline getirecek ve hastalık konusunda da 'erken teşhis' yapılmasını sağlayacak. Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdiresi Meral Ocak, Dost Beykoz'a özel olarak verdiği demeçte, işçilerle başlayan çalışmanın her yıl tekrarlanacağını ve önümüzdeki dönemde Belediye'de çalışan memurların tamamının da buna ekleneceğini kaydetti.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, işçilerinin sağlığı için harekete geçti. Belediye'nin garajına gelen 5 kişilik bir ekip, işçilerden kan ve salgı örneği alarak, laboratuvar ortamında incelenmek üzere deney tüplerinde muhafaza etti. Laboratuvarlardan gelen sonuçlara göre hareket edileceğini söyleyen Sağlık İşleri Müdiresi Meral Ocak, Dost Beykoz'a şu açıklamayı yaptı:

"İşçi arkadaşlarımıza, yaptıkları işe, mesleğe ve bu meslekteki risklerine göre belli testleri yapıp, daha sonra gelen sonuçları değerlendiriyoruz. Böylelikle olası mesleki hastalıkların ve rahatsızlıkların erken dönemde önüne geçmiş oluyoruz. Bu şekilde sağlıklarını kontrol altında tutuyoruz. Onlar, yaptıkları işler dolayısıyla belli riskleri taşıyorlar. Dolayısıyla hem bunları önlemeyi ve hem de olabilecek rahatsızlıkların erken dönemde farkedilmesini sağlamayı hedefliyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Meral Ocak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"