Belediye ekipleri sahada… Başkandan uyarı!

  • 0
  • 9939
Belediye ekipleri sahada… Başkandan uyarı!
Belediye ekipleri sahada… Başkandan uyarı!
Belediye ekipleri sahada… Başkandan uyarı!
Belediye ekipleri sahada… Başkandan uyarı!

Tüm İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağışlar Beykoz’da da etkili oldu. Başkan Çelikbilek olası duruma karşı uyarı yaptı.

Afet boyutuna ulaşan yağışlarda ilçeye ortalama saatte 85 kilogram yağış düştü. Beykoz Belediyesi ekipleri ise her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması sahada yoğun çaba harcadı.

Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri, sabaha karşı başlayan ve şiddetini arttırarak Beykoz'u etkisi altına alan sağanak yağmura karşı sahadaydı. İlçe genelinde kapalı yol bulunmazken, yağmur suyunun zarar verdiği yollara anında müdahale edildi. 

İlçede 50 evde meydana gelen su baskınlarının yol açtığı olumsuzlukları gidermek için vatandaşlardan gelen ihbarlara karşıekipler sahada Belediye,İSKİ ve İtfaiye birlikte çalışıyor. 

Özellikle Rüzgarlıbahçe ve Ortaçeşme'de aşırı sağanak nedeniyle yağmurun yollara sürüklediği taş, odun ve molozlar süpürge araçlarıyla temizlendi.

Küçüksu Caddesi, Göztepe Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki evler, Akbaba Şifasuyu Zerzevat Mahalleri’ndeki baskın ihbarlarına koordineli olarak ekiplerle birlikte cevap verildi.

Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Tokatköy, Akbaba ve Çubuklu’da kaldırımlara devrilen ağaçları kaldırarak yolları açtı. 

Başkan Çelikbilek: “Ekiplerimiz Sabaha Kadar Görevleri Başında Olacak”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuyla ilgili olarak; “ Meteoroloji'den aldığımız bilgiye göre, il genelinde fırtına ile birlikte kuvvetli sağanak yağış devam edeceğinden özellikle dere kenarı ve bodrum katta yaşayan hemşehrilerimin su baskınlarına karşı tedbirli olmalarını ayrıca ağaç devrilmesi ve çatı uçmalarına karşı dikkatli olunmasını rica ederim. Her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için teknik ekiplerimiz sabaha kadar görevleri başında olacaklar” dedi. 

Haber Merkezi

Beykoz Riva sahilinde bir kişi boğuldu
Önceki Beykoz Riva sahilinde bir kişi boğuldu
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor