Belediye boksörlerinden 6 madalya

  • 0
  • 13533
Belediye boksörlerinden 6 madalya
Belediye boksörlerinden 6 madalya

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bazı spor branşlarında gerçekleşen etkinlikler dikkatlerden kaçmadı.

Bu kapsamda 19 Mayıs Kupası adı altında Minik ve Yıldızlar Marmara Şampiyonası 4 gün tam anlamı ile Boks Şöleni yaşanmasına neden oldu. Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalarda ilçemizi temsil eden Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü 1 birincilik, 3 ikincilik, 2 de üçüncülük alarak göğsümüzü kabarttı. İstanbul genelinden katılan kulüplerin yanı sıra Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Sakarya,Kütahya ve Bursa illerinden gelen sporcular kıyasıya bir mücadele sergilediler.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Ataköy'deki şampiyonaya 6 sporcu ile iştirak etti. Boks Şube Sorumlusu Salih Morgül yönetiminde ringe çıkan boksörlerimiz yarınlar için umut vaat eden sonuçlara imzalarını atmasını bildi. 62 Kiloda ringe çıkan Emre Kalaman nefis bir mücadele sonrasında rakibini yenip Şampiyon olmayı başarırken diğer 3 sıklette çıkılan final karşılaşmalarında ise ikincilikle yetinildi. 44,5 Kiloda Talha Pehlivan, 46 Kiloda Mert Çakmak, 80 Kiloda İsmail Bayrak rakiplerine yenilip gümüş madalyanın sahibi oldular. 72 Kiloda Buğra Aydınoğlu ile 37,5 Kiloda Mert Kalaman ise 3 olarak bronz madalyaları boyunlarına taktılar.

Müsabakaların ardından DOST BEYKOZ’a açıklamada bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Boks Şube Sorumlusu ve Antrenörü Salih Çakmak,"Müsabakalara katıldığımız 6 sporcudan ilk kez resmi bir karşılaşmaya çıkan Talha Pehlivan heyecanlanmasına karşın bronz madalyanın sahibi oldu. Diğer sporcu kardeşlerimizde bizleri kulübümüzü başarı ile temsil edip göğüslerimiz kabarttı. Beykoz ilçesinde Boks sporunda Belediyespor'un tartışılmaz bir payı var. Ancak ne yazık ki bu spor dalına yeni katılımların olmaması bizleri üzmekte. Oysa ilçemizde büyük bir potansiyel olduğunu bir Beykozlu olarak gözlemlerime dayanarak söylüyorum.Bakınız biz haftanın 3 günü yani Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 19.00/22.00 arasında yoğun bir antrenman programı uygulamaktayız. Boks sporuna meraklı gençler, çocuklar gelip bizlerin çalışmasını izleyip öyle karar versinler. Kısıtlı imkanlarla bu derece başarılı bir tablo çizmiş olmaktan Beykoz adını ringlerde Beykoz Belediyespor olarak duyurmaktan dolayı tabii ki bir heyecan yaşamaktayız." diye konuştu.

Spor Servisi

Beykozspor’da bir haftada ikinci şok
Önceki Beykozspor’da bir haftada ikinci şok
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz