Yaşam

Belediye 500 çocuğa bisiklet verdi

Belediye 500 çocuğa bisiklet verdi
2014.08.18 00:00
| | |
7233

Beykoz Belediyesi yeni-eğitim öğretim yılı açılışında ilçedeki başarılı öğrencilerle yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi 500 çocuğa bisiklet dağıttı. Beykoz Belediyesi önünde yapılan dağıtım törenine izdiham yaşandı.

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin her kademesine destek veren Beykoz Belediyesiokullarında  ilk üç arasında yer alanöğrencilerle, belediyenin sosyal masabürosunda kaydı bulunan yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukları bisikletle ödüllendirdi.

Eğitimde başarıyı teşvik etmek için hazırlanan ödüller Beykoz Belediyesi önünde düzenlenen törenle öğrencilere dağıtıldı.

Bisiklet dağıtım törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye BaşkanıYücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye başkan yardımcıları ve veliler katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Seneye bin bisiklet

Törende yaptığı konuşmada eğitim başarısının artması için öğrencileri farklı şekillerde ödüllendirdiklerini  söyleyen Başkan Çelikbilek, gelecek sene bin bisiklet dağıtacaklarının sözünü verdi.  

Çelikbilek bisiklet dağıtımıyla öğrenci ve gençleri spora yönlendirmeyi amaçladıklarını, spor teşvik için Karlıtepe Mesire AlanıKüçüksu ÇayırıOrtaçeşme ve Sultaniye’de bisiklet parkurları kuracaklarını da belirtti.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise başarıya verilen destek ve ödüllerin devam edeceğini söyleyerek yeni eğitim-öğretim yılında başarılı olan lise birincilerine 500’er TL, ortaokul birincilerine ise 300'er TL takdim edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri dağıtıldı ve günün anısına fotoğraf çektirildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Başarı, Bisiklet, Hediye, Öğrenci, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"