Bekaroğlu’ndan Dost Beykoz’a ziyaret

  • Güncelleme: 02.05.2011 00:11
  • Okunma: 7369 kez
  • Yorum: 0
HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu Dost Beykoz’u ziyaret etti. Bekaroğlu’na HAS Parti Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci eşlik ederken ikiliyi Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ve Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak ağırladı.
Bekaroğlu’ndan Dost Beykoz’a ziyaret

Seçim sürecinde Beykoz’un en hassas konularının başında gelen 2B, ecri misil ve mülkiyet sorunlarının iktidar ve ana muhalefet partisi tarafından istismar edildiğini savunan Bekaroğlu, “sorunu çözmek ellerindeyken ana muhalefet partisi Anayasa mahkemesi aracılığıyla, iktidar partisi ise seçim malzemesi yapmak suretiyle Beykozlu vatandaşlarımızı çözümsüzlüğe mahkûm etmişlerdir. HAS Parti kadroları konuyla ilgili çalışmalarını son derece samimi bir şekilde ve uzmanlarla yürütmektedir. Sabırlı ve mütevazı ve kararlı bir şekilde HAS Parti’nin Türkiye’nin geleceği olduğunu vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz. İktidar partisinin gündeminde bu gün Kentsel Dönüşüm Bakanlığı adı altında bir bakanlık kurulması var. Sadece Beykoz’un değil, İstanbul’un dokusunu kökünden değiştirmeyi amaçlıyorlar.” şeklinde konuştu.

Bekaroğlu, yüzlerce milyar dolarlık rant alanları oluşturularak bu rant alanlarının paylaşıldığını iddia ederken, “son dönemde yürütülen projelerle 250 milyar dolara yakın bir rant oluşturulmuş ve bu pay edilmiştir. Şimdi de Kanal İstanbul projesi ortaya çıktı. Bu projenin yanında Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda yapılacak uydu kentlerle inanılmaz bir rant oluşturulacak. Benim F Tipi dediğim uydu kentlere insanlarımız yaşamaya mahkum edilirken, tarihi yarımada ve çevresi finans, turizm, alışveriş ve eğlence merkezleri olarak kurgulanacak. Diğer taraftan nüfusun büyük bir kısmı ise göçe zorlanacak” dedi.

2-B Çözülmeyecek…

Bekaroğlu 2-B konusunun seçimden sonraya bırakılmasının arkasında farklı hesapların olduğuna değinirken, “iktidar partisinin 2-B’yi seçimden sonraya bırakması doğru bir siyasi yaklaşım değildir. Bir taraftan Kentsel Dönüşüm Bakanlığı kurup bir taraftan da 2-B sorununu seçimden sonraya bırakmak niyetleri ortaya koymaktadır” cümlelerini kullandı. Bekaroğlu “bu ülkenin gerçek gündemiyle hiçbir zaman alakadar olmadılar. Hep kendi gündemlerini oluşturup insanlarımızı bu suni gündemlerle, seraplarla meşgul ettiler” dedi.

HAS Parti’den gövde gösterisi

HAS Parti Genel Başkanı Mehmet Bekaroğlu Mayıs’ın ikinci haftasında Beykoz’da geniş katılımlı bir program düzenleyerek hem milletvekili adaylarını vatandaşlarla tanıştırmayı, hem de Beykoz’un sorunlarına yönelik olarak uzmanlar eşliğinde bir panel yapmayı planladıklarını belirtti. Bekaroğlu “Beykozlu vatandaşlarımız bize güvensin. Asla onları mahcup etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: HAS Parti, Mehmet Bekaroğlu

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz