Kültür

BEDES Tiyatro Grubu seyirciyle buluştu

BEDES Tiyatro Grubu seyirciyle buluştu
12.12.2018 18:51
| | |
2261

Gülay Demirel’in Başkanı olduğu BEDES’in Gönüllüleri Tiyatro Kulübü Beykoz’da seyirci karşısına çıktı.

Beykoz Ahmet Mithat Efendi salonunda oynanan "Efsane Kurufasulyeci" de gönüllü kadınlarımız hem sergiledikleri performans, hem de kadına yönelik şiddet ve kadının gücüne yönelik mesajları ile seyircilerden tam not aldı.

BEDES Tiyatro Kulübü oyunun geliri BEDES'in eğitim projelerinde kullanılacak.

Beykoz’da sahnelenen oyunda kadınlarımız Anadolu topraklarında egemen olan imparatoriçeler, prensesler ve modern Türk kadınını temsil ettiler.

Oyunda rol olan kadın kahramanlarımız falcı Cassandra, Bizans İmparatoriçesi Theodora, tanrıça Afrodit, Babası tarafından Kız Kulesi'ne kapatılan Prenses Sofya, Anadolu kadını Şirin ve günümüz iş kadını Mine. Meşhur kuru fasulyeci dükkanında bir araya gelen Anadolu kadınlarının oyundaki ortak mesajları kadını gücü ve kadına yönelik şiddetin son bulmasına yönelikti.

Oyunun sonunda bir konuşma yapan BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel emeği geçen herkese teşekkür etti ve Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin aydın gençler yetiştirmek için yaptıkları projelerde bu tarz gönüllü çalışmaların ve desteğin çok önemli olduğunu söyledi.

Üçüncü kez sergilenen oyunun dördüncüsü Bedes ve Kocaeli Anneleri Derneği yararına, 17 Aralık Pazartesi günü Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BEDES, Tiyatro

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"