BEDES Korosu'ndan Beykoz'a bahar konseri

  • Güncelleme: 11.04.2019 14:43
  • Okunma: 8969 kez
  • Yorum: 0
Çoğunluğunu Beykoz Devlet Hastanesi çalışanlarının oluşturduğu BEDES Halk Müziği Topluluğu'nun konseri, dinleyenlere duygusal anlar yaşattı.
BEDES Korosu'ndan Beykoz'a bahar konseri

Beykoz Belediyesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde verilen konsere gelenler oturacak yer bulmakta zorlanırken,  BEDES Başkanı Gülay Demirel yapmış olduğu açıklamasında, "müziğe yatkın çalışanlarımıza destek vererek onların kültürel çalışmalar kanalıyla sosyalleşmelerine katkı sağlıyoruz" dedi.

Önceliklerinin eğitim olduğunu fakat, bu tarz toplumsal çalışmalara da sosyal manada destek verdiklerini ifade eden Gülay Demirel, BEDES Halk Müziği Topluluğu'nun bu konserinde, Türk kültürünün aşıklarına yer verdiğini ifade etti.

Şef İsmet Aydın'ın gözetiminde hazırlıkları uzun süre devam eden konseri Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve BEDES Başkanı Gülay Demirel birlikte izledi.

Çok sayıda Beykoz Devlet Hastanesi çalışanının da dinleyiciler arasında yer aldığı konserde, yine Beykoz Devlet Hastanesi Hemşiresi  Öznur Yaman, Neşet Ertaş'ın "Kar mı yağmış yüce dağlar başına" isimli türküsünü okudu. Sevim Havuz'da Erçişli Emrah'ın "Tutam yar elinden" isimli Erzurum türküsünü seslendirdi.

"Eğitimi dert edinen herkes bizim dostumuzdur"

İki bölümden oluşan konserde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, "eğitimi dert edinen herkes bizim dostumuzdur" ifadelerini kullanan Katırcı, BEDES'in bu tarz sosyal çalışmalarının takdire şayan olduğunu kaydetti.

Konserin devamında, "Gel ha gönül havalanma", Melullenme deli gönül", "Seherde bir bağa girdim" ve "Ne ağlarsın benim zülfü siyahım" gibi türküler seslendirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz