BEDES Kadıköy’de iyilik dükkanı açtı

  • 28.03.2021 14:52
  • Güncelleme: 28.03.2021 14:53
  • Okunma: 4849 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’in Kadıköy’de açtığı iyilik dükkanında satılan ikinci el ve sıfır eşyalardan elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere desteğe dönüşüyor.
BEDES Kadıköy’de iyilik dükkanı açtı

İngiltere’deki, “Charity Shop” yardım dükkanı modelinden yola çıkılarak hayata geçirilen ‘BEDES İyilik Dükkanı’, Göztepe’de kapılarını açtı. Çoğunluğu hiç kullanılmamış ikici el eşyaların bulunduğu dükkanda satılan ürünlerin geliri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve öğrencilere burs olarak harcanacak. Harekete destek vermek isteyen herkes, BEDES İyilik Dükkan’a; züccaciye, biblo, tablo, elektrikli küçük mutfak aletleri, hediyelikler, masa örtüleri, mumlar, sofra sunum malzemeleri, dekoratif ürünler, yeni veya yeniye yakın temiz kıyafet, ayakkabı, çanta, cüzdan, şal, gözlükler, bijuteri bağışlayabilir ya da çok uygun fiyatlara bu ürünleri satın alabilirler.

‘100 öğrenciye burs’

Maddi imkansızlıkları olan çocukların eğitimi ve kadınların kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla faaliyet gösteren BEDES, pandemi sürecinde de yoksul ailelere yakacak, gıda, giyecek gibi yardımlarda da bir nebze olsun nefes aldırması hedefleniyor. BEDES’in bu güne kadar bin 751 öğrenciye burs verdiğini dile getiren dernek gönüllüsü Alev Ramazanoğlu, “İkinci el satış dükkanlarını yıllar önce İngiltere’de görmüştüm. Yıllar sonra evimdeki fazla eşyaları bu şekilde satmayı düşündüm. Arkadaşlarımı çağırdım ve aldılar. Gelirini burs veren bir derneğe bağışladık. Daha sonra arkadaşlarım da katıldı ve hep birlikte eşyaları toplayıp birbirimizden almaya başladık. Sonra eve sığamaz hale geldik. Beykoz Eğitim ve Destek Derneği ile bu yola devam etme kararı aldık ve bu dükkanı açtık. Bağışçılarımız getirdiği ikinci el eşyaları burada satışa sunuyoruz. Bir de, ‘BEDES iyilik dükkan’ instagram hesabımızdan satış yapıyoruz. Pandemi nedeniyle, yakacak, gıda, giyecek gibi yardımlarda da bulunuyoruz. Şu an pandemi nedeniyle yoksullukla mücadeleye destek veriyoruz ve 100 öğrenciye burs veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BEDES, Kadıköy