BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi

 • 0
 • 13832
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi
BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), 'Meşale Anneleri' projesinin beşinci yıl dönümünde, etkinliklere istikrarlı bir katılım sağlayan isimlere plaket verdi.

Anneler hem eğlendi, hemde 5. Yıldönümleri ile birlikte yaklaşan yeni yılını da kutlamış oldu

Meşale Anneleri,  beşinci yıl dönümünü kutlamak amacıyla Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi'nde BEDES'in öncülüğünde bir araya geldi.

Bünyesinde yaklaşık 150 anne bulunduran BEDES, haftanın belirli günlerinde düzenlediği programlarla annelerin gerek hane içinde gerekse hane dışında yaşadığı sıkıntılarına da çözüm üretmeye çalışırken, bu süreçte annelerde sosyal manada da anneleri yeniliklerle tanıştırıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda,  meşale annelerinin faaliyetlerini anlatan bir sunum yapıldı.  On dakikalık sunumun ardından İletişim Uzmanı Gülin Bostan, yeni yıldan neler beklediklerini ve birlikte oldukları sürece yeni yılda başarabileceklerinden söz etti.

Meşale Anneleri Proje Başkanı Gülin Deniz de konuşmasında ‘çok uzun yollar kat ettiklerini ve durmadan çalışmaya devam edeceklerini’ ifade ederek şöyle devam etti:

"Biz ilk başta Meşale Anneler projesini başlatırken çok fazla destek görmedik ama gün geçmesin ki gücümüze güç katmaktan geri durmadık. Her gün sayımızı arttırdık. Kitap okuma etkinlikleriyle başladığımız bu projede bugün annelerimizin fikirleri sayesinde Meşale Anneleri Korosuna sahibiz. Bizimle birlikte olmaktan geri durmayan annelerimize ve desteklerini bizlerden esirgemeyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

Gülin Deniz’in ardından BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel bir konuşma yaptı.

Konuşması sırasında sık sık duygulandığı gözlenene Bayan Demirel, BEDES’in kendilerin çok şey öğrettiğini söyledi.

Gülay Demirel, “Bugün Meşale Annelerimizin beşinci yıldönümünü kutluyoruz. Hem yeni yılınızı kutlamak hem de bugüne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı sizi kutlamak için bugün bu salonda bir araya geldik. Açık konuşmak gerekirse ben şahsım olarak bir anne olarak BEDES’ten çok şey öğrendim. Öğrendiklerimi de zamanı geldikçe uygulamaktan asla kaçınmadım. En önemlisi affetmeyi, kin tutmamayı öğrendim. Affettikçe de rahatladığımı hissettim. Rahatlamak insana uzun yaşama fırsatı tanıyor. Benim de size tavsiyem her fırsatta affedin ve rahatlayın. Bugün bu salonu dolduran bütün annelerime ve çok değerli dostlarıma dernekte benimle birlikte yorulan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız. Yeni yılınız kutlu olsun. Sizlere mutluluk, sağlık ve huzur getirsin” şeklinde konuştu.Demirel konuşmanın ardından Meşale Annelerinin ekip liderlerine, beş yıldır Meşale Anne Projesi’nde kesintisiz bulunan annelere ve düzenlenen tüm etkinliklere kesintisiz katılan hanımlara teşekkür plaketi verdi.

Plaket alan anneler ise şu isimlerden oluştu:

 • Ceylan Yıldız
 • Semra Çetin
 • Ayla Dinç
 • Gülten Yıldız
 • Semiha Aydın
 • İlknur Demirel
 • Dilek Göksel
 • Nevin Öksüz
 • Selma Çalı
 • Nesrin Firidin
 • Gülcan Aydın
 • Oya Demir
 • Nurten Aydın
 • Yurdanur Uğur

Plaket töreninin ardından ise Meşale Annelerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Yaklaşık yarım saat söyledikleri türkülerle katılımcılara neşeli anlar yaşatmalarının ardından program son buldu.

Meşale Anneleri Türk Sanat Müziği Korosu:

-İsmet Aydın (Koro Şefi)
-Ufuk Şener
-İlknur Demirel
-Dilek Güksel
-Oya Demir
-Çiğdem Akçay
-Nilgün Çelik
-Yurdanur Uğur
-Nurten Aydın
-Gülcan Aydın

Haber Merkezi

Paşabahçe, Dudullu maçına kilitlendi
Önceki Paşabahçe, Dudullu maçına kilitlendi
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz