BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor

  • 0
  • 6188
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor

Beykoz Eğitime Destek Derneği Hatay’da, üniversiteyi tam puanla kazanan fakat depremde birçok yakınını ve her şeyini kaydeden depremzede öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel memleketi Hatay’da depremzede vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. BEDES toplumsal taleplere cevap vermenin yanında bireysel taleplere de yetişmeye çalışıyor.

Hatay Hassa’da üniversiteyi tam puanla kazanan fakat asrın felaketinde birçok yakınını ve her şeyini kaybeden Nida Göçer imdadına Beykoz Eğitime Destek Derneği BEDES yetişti.

9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olan Nida Göçer, Bedes Başkanı Gülay Demirel’in elinden laptopunu aldıktan sonra bir açıklama yaptı. Açıklamasında, eğitim sisteminin online olarak devam ettiği bir süreçte derslere katılabilmek için bilgisayar ihtiyaçları olduğunu kaydeden öğrenci, BEDES tarafından bu ihtiyaçlarının karşılanmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

“Beykoz Eğitime Destek Derneği’nde çok teşekkür ederim. Çok ihtiyacım vardı. Kitaplarım enkaz altında kaldı. Telefonla idare etmeye çalışıyordum” diye konuşan Nida Göçer “her şeyimiz enkaz altında kaldı. Geleceğimizin de enkaz altında kalmasını istemiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı
Önceki Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz