BEDES’den Yaz sıcağında serin tatil

  • 0
  • 11051
BEDES’den Yaz sıcağında serin tatil
BEDES’den Yaz sıcağında serin tatil
BEDES’den Yaz sıcağında serin tatil

BEDES'in Beykoz Kaymakamlığı'yla ortaklaşa yürüttüğü 'Yaz Okulu Şenliği' başladı.

Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin (BEDES), bu yıl 7. kez düzenlenen geleneksel Yaz Okulu,kapılarını öğrencilere açtı. 5678 ve 9. sınıfta okuyan yaklaşık 150 öğrenci, 1 ay boyunca Halk oyunlarından satranca, müzikten spora ve Ebru sanatına kadar pek çok konuda hem eğlenecek hem öğrenecek. BEDES Başkanı Gülay Demirel, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirerek, "Bu yıl her sınıfımıza bir anlam yükledik. Sınıflarımıza Başarıyorum, Saygı Duyuyorum, Paylaşıyorum, Hayal Ediyorum, Çalışıyorum, Üretiyorum gibi isimler verdik" diye konuştu.

Beykoz Fatin Hoca İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen Yaz Okulu açılışına Beykoz Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Fatin Hoca İlköğretim Okulu Müdürü Dinçer Yeloğlu, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Kaymakamlığı'nda Proje Müdürü olarak görev yapan Murat Taylan, kurs öğrencileri ve veliler katıldı. Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim MüdürüNeşat YaylaBEDES ve yöneticilerini kutlayarak, "Kaymakamlığımızın da katkılarıyla her sene başarılı öğrenciler biraraya getiriliyor ve 1 ay boyunca bir farkındalık yaratılıyor, tatil gerçekleştiriyor. Sevgili velilerimizin de gözü arkada kalmasın. Onlar Gülay Annelerine emanet" dedi.

TOFD Beykoz Şubesi'nin üreticilerinin ise Yaz Okulu'na gelen öğrencilere bir sürprizi vardı. Gece gündüz doğaya katkı için çalışan ve üreten engelli abileri ve ablaları, öğrencileri unutmamış, hazırladıkları alışveriş çantalarından birer tane de öğrenciler için üretmişti. Engelli abi ve ablalarına teşekkür eden öğrenciler, büyük bir alkışla Fatin Hoca İlköğretim Okulu'nun bahçesinden sevinç çığlıkları gönderdiler.

Öte yandan Yaz Okulu'nda görev alan öğretmenler ve verilecek dersler ise şu şekilde sıralandı:

1) Türkçe - Yeter Usta

2) Müzik - Mihrap Eskiocak

3) Beden Eğitimi - Semra Özkaya

4) Sinema - Tolga Eskiocak

5) Satranç - Paşa Dabağ

6) Halk Oyunları - Ali Tosun

7) İngilizce - Seray Düzgören

8) Ebru Sanatı - Nezahet Koptagit

BEDES'in katkılarıyla hazırlanan Yaz Okulu, hafta içi her gün saat 09.00 ila 17.00 saatleri arasında Fatin Hoca İlköğretim Okulu dersliklerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca bir aylık eğitim sırasında öğrencilere Bilfen Okulları desteğiyle öğle yemeği verilecek. Bu süreçte 3 kez gezi için yollara düşecek olan öğrenciler, Topkapı SarayıMiniatürk ve 1453 Müzeleri'ni ziyaret edecek. Drama ve kısa film ile ilgili de öğrenciler yapılacak çalışmalara ortak olacak.

Haber Merkezi

Okul Aile Birliği’nden ‘Yılın Babası’ ödülü
Önceki Okul Aile Birliği’nden ‘Yılın Babası’ ödülü
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor
Sonraki CHP Genel Başkanı Özgür Özel Beykoz’a geliyor