Toplum

BEDES, 150 kişiyi Anıtkabir'e götürdü

BEDES, 150 kişiyi Anıtkabir'e götürdü
04.06.2016 17:58
| | |
4803

Foto galeri

Beykoz Eğitime Destek Derneği'nden Meşale Anneleri, çocuk ve gençlerden bir heyet, Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret etti.

Okuma programlarıyla kitap sevgisini aşılayan BEDES, Meşale Anneleri ile çocuk ve gençlerden oluşan 150 kişiyi Ankara'ya götürdü. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret eden BEDES Heyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne de gitti ve burada rehberlerden Meclis hakkında bilgi aldı. Anıtkabir'e ilk kez gelen Beykozlu çocuk, genç ve anneler, duygu dolu dakikalar yaşarken, Meşale Anneler Başkanı Gülin Erdeniz, Anıtkabir'deki Şeref Defteri'ne bir yazı da yazdı.

Geceleyin Beykoz'dan otobüslerle hareket eden Beykozlular, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaştı ve soluğu TBMM'de aldı. Müe haline getirilen 1. ve 2. Meclis'i gezdikten sonra kısa bir şehir turu da yapan BEDES Heyeti, öğleden sonra ise Anıtkabir'e geldi. Anıtkabir'de Atatürk Mozolesi'ne BEDES ve Meşale Anneleri için ayrı ayrı iki çelenk bırakan BEDES'liler daha sonra Anıtkabir Müzesi'ni de gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Günün sonunda ise Beykoz'a dönüş yolunda, BESED'in Meşale Anneleri, yaşadıkları duyguları dile getiren cümleleri kaleme aldı.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz Eğitime Destek Derneği, Meşale Anneleri, Ankara, Anıtkabir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"