Güncel

Beden Eğitim Öğretmenine dayak iddiası

Beden Eğitim Öğretmenine dayak iddiası
2014.09.29 00:00
| | |
6539

Beykoz İnciköy'de yer alan Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu'nda 9 Nisan Çarşamba günü yaşanan olay iddialara göre şöyle gelişti:

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni olan Emel Albayrak, sınıf öğretmeni olduğu öğrencilerden devamsızlık yapanlara bir araya toplayarak neden okula gelmediklerini sordu. Albayrak'ın öğrencilere yönelik konuşmalarını ailesine farklı bir şekilde aktaran bir öğrenci velisini harekete geçirdi. 48 gün devamsızlığı bulunan öğrencinin annesi F.S. ertesi gün iki yakınıyla birlikte soluğu okulda aldı.

Emel Albayrak ile öğretmen odasında görüşen F.S ve yakınları iddiaya göre 8. sınıf öğrencisi olan çocuğuna hakaret ettiği gerekçesiyle Albayrak'a saldırdı. Yaşanan arbede sırasında öğretmen darp edildiğini savundu. Taraflar birbirileri hakkında Beykoz Adliyesi'nde şikayetçi olurken, öğretmen Emel Albayrak 3 günlük iş göremez raporu aldı. Albayrak'ın meslektaşları okul önünde toplanarak öğretmenlere yönelik yaşanan şiddet olaylarını protesto etti. Bazı öğrenciler de okul öğretmenlerine destek verdi.

Eyleme katılan yaklaşık 50 öğretmen şiddeti protesto ederek slogan attı. Basın açıklaması yapan şube başkanı Turgut Yokuş, saldırıyı yapan veli hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade ederek, 'Öğretmenlere yönelik her türlü saldırıyı ağırdan alan, normal bir prosedürmüş gibi ele alan öğretmen düşmanı idareciler ve yöneticiler başımızda olduğu müddetçe eğitim emekçileri açısından hiçbir şey normalleşmeyecek, düzelmeyecektir" dedi. Meltem Karaaslan adlı veli de yaptığı açıklamayla yaşanan saldırıyı kınadı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Emel Albayrak, Ferda Turan Takmaz İlk ve Ortaokulu, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"