Bebeğinize özen gösteren mobilyalar

  • 0
  • 4219
Bebeğinize özen gösteren mobilyalar
Bebeğinize özen gösteren mobilyalar

Bebeklerin büyüme sürecinde uyuduğu, yemek yediği ve oyun oynadığı mekan ve eşyaların önemi büyüktür. Onun sağlıklı ve huzurlu gelişimi açısından bebek mobilyası ürünleri de özenle seçmeniz gerekir.

Bir annenin ince düşüncesiyle yavrularınız için özenle tasarlanmış modern ve kullanışlı pek çok bebek odası mobilyasını geniş ürün skalasıyla Koçtaş'ta bulabilirsiniz.

Bebeğinize uygun bebek mobilyası nasıl seçilir?

Bebek mobilyası seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk kriter sağlıktır. Bu nedenle özenle tasarlanmış doğal kayın ağacından beşikleri tercih edebilirsiniz. Beşiklerde sağlık için zararsız su bazlı vernik kullanılır. Bu nedenle herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Ayrıca mobilyanın konforu ve işlevselliği de çok önemlidir. Bebekler büyüdükçe hareketleri de arttığı için gelişimlerini desteklemeye uygun boyutlarda beşik tercihi yapılması gerekir. Bebek mobilyası seçerken dikkat etmeniz gereken üçüncü önemli nokta güvenliktir. Bu nedenle koruyucu korkuluğa sahip olan karyolaları tercih edebilirsiniz. Beşik kenarlarında bulunan parmaklıkların hareketsiz olması en dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Kenar parmaklıkları kafanın aradan geçemeyeceği kadar sık olmalıdır. Bebek mobilyası seçerken ilk etapta küçük bir oda takımının yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak zaman içinde bebeğinizin şaşırtıcı derecede büyüdüğünü gördüğünüzde bu fikriniz değişebilir. Bu nedenle gelişim sürecindeki birçok eşyasını muhafaza etmek için çok bölmeli dolapları tercih etmeniz uygun olur. Bu ürünler geniş hacimli iç yapılarıyla anneler tarafından kurtarıcı gibi görülür.

Hem modern hem de fonksiyonel bebek odası takımları

Bebek mobilya takımları tamamen MDF malzemeden üretilir. Ahşap bebek mobilyası dolap, şifonyer ve sallanır beşikten oluşur. Ürünler yavrunuzun sağlığına zarar vermeyen ipek mat lake boya ile boyanır. Ön asansör mekanizmasıyla tasarlanan korkuluklar aşağı ve yukarı hareket ettirerek sabitlenebilir özelliğe sahiptir. Ürünler ile beraber sabitlenebilir özelliğin kullanılabilmesi için iki ayak gönderilir. Dolapları 3 kapaklıdır. Dolap gövdelerinde kullanılan ipek mat lake boya ile dolap kapaklarında kullanılan porselen kulp sayesinde oldukça şık ve modern bir görünüm sunarlar. Şifonyerler fazla eşyaları depolamanız için geniş iç hacme sahiptir. Dikey tasarıma sahip, uzun ve geniş şifonyerler sayesinde tüm fazla eşyaları düzenli ve detaylı bir biçimde organize edebilirsiniz. Ayrıca bebek mobilyası olarak tasarlanan ürünler arasında çekmeceli bebek oyuncak dolabı da mevcuttur. Bebeklerinizin oyuncaklarını gönül rahatlığıyla derli toplu bir şekilde depolamanızı sağlar. Bu tarz ürünler arasında Montessori tasarımlı modeller de bulunur. Beşik ve dolaptan oluşan bu 2'li takımlar hem tasarım olarak hem de işlev olarak oldukça tarz mobilyalardır.

Bebeğinizin konforu için tasarlanmış farklı bebek mobilyası çeşitleri

Odayı oluştururken takımlar ile farklı ürünleri de düşünebilirsiniz. Bunlar arasında; 3'lü mama takımı gibi ürünler bulunur. Sağlıklı beslenme rutini için özenle tasarlanmış mama sandalyesi, çalışma masası ve koltuktan oluşur. Ürünler geniş oturma alanlarına sahiptir. Mama sandalyeleri masa ve sandalyeli kullanım imkanı sunan bir bebek mobilyası ürünüdür. Kaymaz ayakları sayesinde sağa sola kaymaz. Ergonomik tasarımlı ürünlerin tepsi bölümünde geniş bardaklık bulunur. Tepsiler çıkarılabilir. Yüksek bir güvenlik sağlamak amacıyla tepsi altı kilitli bar sistemi bulunur. Bebeğinizin koltuk üzerinde devrilmeden oturabilmesi için özel olarak tasarlanmış oturma destek minderleri de bir diğer bebek mobilyası ürünüdür. Çift çıngıraklı bebe yatmaz destek minderleri de önemli ürünler arasında yer alır. Bebeğiniz için seçtiğiniz odayı bu tarz mobilyalarla da destekleyebilirsiniz.

Bebek mobilya fiyatları mobilyaların üretildiği malzemeye, işçiliğine ve boyutlarına göre değişir. Siz de en değerli varlığınız bebeğiniz için anne hassasiyetiyle tasarlanmış bebek mobilyası ürünlerini incelemek için Koçtaş web sitesini inceleyebilir; bebeğinize uygun mobilyaları gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

Şükür, teşekkür
Önceki Şükür, teşekkür
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti