Siyaset

BDP Beykoz’da 2. Olağan Kongresini yaptı

BDP Beykoz’da 2. Olağan Kongresini yaptı
2014.08.20 00:00
| | |
6736

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Beykoz İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi 26 Şubat 2012 günü yapıldı.

Tek liste ile gidilen kongrede İzettin Yaman ilçe başkanlığına seçildi.

Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Beykoz İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi şenlik havasında gerçekleştirildi. Kongre öncesinde türküler söylenip halaylar çekildi.

Kongrede açılış konuşmasını BDP Beykoz İlçe Başkanı Menderes Kaya, “Baskıların, zulmün siyasi yansımasının olduğu bir dönemde BDP’nin 2. Olağan Kongresi’ne hiçbir şeyden korkmadan, cesurca aramıza katıldığınız için sizleri barış, demokrasi ve kardeşlik adına selamlıyorum.” diyerek herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Ne askerin nede gerillanın kanı dökülsün istemiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti hükümetini eleştiren Menderes Kaya; “Bu ülkede 30 yıldan fazladır kardeşkanının dökülmesine seyirci kalınmaktadır. 30 yıl öncesinden bugüne kadar olduğu gibi geçmişten beri kan dökmeyi alışkanlık edinenler var. Ne askerin nede gerillanın kanı dökülsün istemiyoruz. Sayın Başbakanımız bu sorunu çözmelidir. Bilim adamlarımız, akademisyenler, yazarlar ve gazeteciler KCK oluşumu bahanesiyle tutuklanıp cezaevlerine atılmaktadır. Biz güçlü olursak barış ve demokrasi gelecektir” ifadelerini kullanarak seçilecek yeni yönetime de başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ve ardından delegelerin oyları ile Divan Kurulu belirlendi. Divan Başkanlığına Mehmet Atak, yardımcılığına ise Cavit Yıldız ve Elif Korkmaz seçildi.

Kürt soydaşlarımız baskı altında yaşamak istemiyor

Barış içerisinde 2. Olağan Kongrelerini gerçekleştirdiklerini belirten Divan Başkanı Mehmet Atak, “Artık Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor. Bizim halkımız artık baskı altında olmak istemiyor. Bizler bunun için çok bedel ödedik. Sizler partimize sahip çıktınız. Dünyada altı bin dil var ve Kürtçe dili bu dillerin arasında otuzuncu sırada yer alıyor. Ama Türkiye’de kullanamıyoruz. Türkiye’de yirmi milyon Kürt soydaşımız var.”şeklinde konuştu.

Divan Başkanı’nın konuşmasının ardından ise sırası ile faaliyet ve mali raporlar okunarak, onayladı.  Seçimlere geçmeden önce Türkücü Kurbani Surel Kürtçe türküler okudu ve halaylar çekildi. Tek liste ile yapılan seçimde, BDP Beykoz İlçe Başkanlığına İzzettin Yaman seçildi.

Barış ve Demokrasi Partisi Beykoz İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu:
Başkan: İzzettin Yaman

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Menderes Kaya
Hicran Ürün
Burhan Ateş
Ali Karayel
Reşit Şengül
Naim Ateş
Sevgi Yıldız
Ahmet Avşar

Yönetim Kurulu Yedek Listesi:

İbrahim Uysal
Hava Hatun Yılmaz
Özer Demir
Oruç Sural
Turgut Yıldız
Savaş Şirin
Harun Cengiz
Aytekin Şit


İl Delegeleri:

İzzettin Yaman
Naciye Korkmaz
Ali Karayel
Gülcihan Özcaner

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Barış ve Demokrasi Partisi, Beykoz, İzzettin Yaman, BDP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"