Siyaset

BBP'nin evet kararına Beykoz'dan tepki gecikmedi

BBP'nin evet kararına Beykoz'dan tepki gecikmedi
10.03.2017 11:14
| | |
5745

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 16 Nisan'da 'evet' diyeceklerini açıkladı. Beykoz'dan tepki gecikmedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kamu oyuna yaptığı açıklamada, "Başta Merkez Yönetim Kurulumuz, parti üyelerimiz, Alperen Ocakları Genel Merkezimiz, Alperen Ocakları Teşkilatımız, hareketimizin içinden ve dışından insanlarla uzun bir istişare süreci geçirdik. ’Evet’ çıkarsa Türkiye ne ile karşı karşıya kalır, ’hayır’ çıkarsa neler olur, bütün bunların muhasebesini yaptıktan sonra bir karar aldık." ifadelerini kullanarak Türkiye'nin geleceği için 'evet' deme kararı aldıklarını belirtti.

"Karar bizi temsil etmiyor"

Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ise alınan kararın Muhsin Yazıoğlu davasına gönül veren insanları temsil etmediğine değinerek, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Bizi temsil etmiyorlar. Beykoz teşkilatı olarak aldığımız kararın arkasındayız. Bu kararı alanlar alınlarında bu leke ile anılacaklardır. İstişare de hayır çıkan bir neticeyi değiştirerek açıkladılar. Teşkilatların bu kararı kabul etmeleri mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

"Ülkemizde meydana gelen gelişmeler karşısında söyleyecek sözü olmayan ve inisiyatif alamayan veya almayan Başkanlık Divanının, Merkez Karar Yürütme Kurulu'nun en kısa zamanda yapılacak bir kongre ile yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kurulların bağımsız, güvenilir, sağlıklı bir karar alamayacaklarını bugüne kadar ki gelişmeler bizlere göstermiştir. Büyük Birlik Hareketi mensuplarının başını öne eğdirecek olan evet veya aynı manaya gelecek olan tarafsız kalalım kararını kesinlikle kabul etmeyeceğiz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, BBP, Referandum, Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu, Karar, Tepki

reklam
4 Yorum
YAVUZ11.03.2017 10:30:41

Meclisi fesh etme yetkisi şu anda da mevcut yeni birşey geliyormuş gibi çarpıtmayın,aksine yeni sistemde fesih yetkisi kullanıldığında cUMHURBAŞKANLIĞI otamatikman düşüyor Federasyon olması ihtimali sıfır, sistem ülkemizin gerçeklerine uyugun hazırlanmıştır, kaldı ki federasyon getirse pkk güle oynaya evet der ama getirmiyor aksine pkk ve yandaşlarının bitişini hızlandıracak bir sistem Cumhurbaşkanı mevcut sistemde yargılanamıyor,yeni sistemde yargı yolu açık ÇARPITMAYIIINNN,YALANI BIRAKINN,KORKUTAMAZSINIZ

zülal haksever10.03.2017 18:58:01

Melih Perçin ' i ilkeli vatansever tutumundan ötürü kutluyorum. Tek bir insana meclisi fest etme yetkisi vererek ömür boyu başkanlık yapma yetkisi veren, yapılacak yeni anayasa ile bir tek kişiye ülkeyi federasyona götürecek özerk bölgeler kurma yetkisi veren, bir defa cumhurbaşkanlığı yapan kişi olur ya cumhurbaşkanlığı bittikten sonra ölene kadar yargılanmasını yasaklayan , yasama , yürütme ve yargıyı tek bir kişinin güdümüne vererek kulluk sistemi yaratmayı amaçlayan bu sisteme EVET diyenler tarihte kara bir leke olarak yer alacaklardır. GTenel Başkanının yaptığı hangi pazarlıklar sonucu evet deme kararına rağmen ilkeli, vatansever duruşundan ödün vermeyen Melih Başkanı kutluyorum

Alperen10.03.2017 16:48:37

BBP bu isimlerlemi anılmak istiyor PKK hayır Dhkp c hayır Fetö hayır Almanya, Hollanda hayır Times hayır CHP HDP hayır Bilumum vatan hainleri hayır Ya bu BBP deki hayırcıların çocukluk karına inmek lazım.

Ekrem Karali10.03.2017 14:49:19

Ben şahsen Muhsin baskanimizdan sonra en olumlu olarak karar veren Destici ve ekibini tebrik ediyorum. Aynı zamanda gen.merkeze böyle ultumatom veren Melih Perçin ve ekibinin tez elden görevden alınmasını bekliyorum. Zaten melih bey davasına yıllardır küfür eden sapkinlarla sürekli biraraya gelip sozculuklerini yapmaya alismisken bence kendisi onuru ile istifa edip yeni dava sinda sozculuklerini yapmaya devam etmelidir. Hem teşkilat böyle bir egoisten kurtulur,hemde kendi side özüne döner.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"