BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı

  • 2
  • 23883
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı
BBP, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu Beykoz’da andı

BBP, sırlarla dolu ölümünün ardından Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu Beykoz'da andı ve Beykoz Belediyesi'nin programını protesto etti!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Beykoz İlçe Teşkilatı, merhum Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yıldönümünde bir panel düzenledi. Beykoz Vakfı'nda gerçekleştirilen panel öncesi BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, bir basın bildirisi okudu ve 26 Mart'ta Beykoz Belediyesi'nin düzenleyeceği paneli protesto etti! Diğer AK Partili ilçelerde bulunan Belediyelerin BBP ve Alperen Ocakları'nı dışlamadığını anlatan Melih Perçin, "Bizler, Beykoz Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı olarak, bu sorumsuz davranışlarından ötürü Beykoz Belediyesi'ni ayıplıyor, kınıyor ve dahası protesto ediyoruz! Bu programın bir an önce iptal edilmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Beykoz Vakfı Sahnesi'nde gerçekleştirilen BBP'nin paneline çok sayıda Beykozlu katıldı. Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Beşevler Gençlik Derneği Başkanı Refik İpek gibi STK temsilcilerinin de takip ettiği program, şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından başlayan programda, sinevizyon gösterimi ve BBP ila Alperenler tarafından hazırlanan videolar izlendi. Özellikle şehitlerin mezarlarında çekilen görüntülerde, BBP'lilerin şehit aileleriyle 'Çözüm Süreci' üzerine gerçekleştirdikleri röportajlar ekrana geldi ve izleyenler bu görüntüleri izlerken duygusal dakikalar yaşandı. Panel öncesi kürsüye davet edilen BBP Beykoz 2. Başkanı ve BBP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Demircan, şunları anlattı:

BBP Beykoz 2. Başkanı Demircan: “Asıl mesele onu anlayabilmek…”

"25 Mart tarihi bir şey ifade etmiyordu... Oysaki şimdi 25 Mart tarihi geldiğinde bahar güneşi karları eritse de Alperen Yüreklere kar yağmaya devam ediyor. Ömrünü üşüyen yürekleri ısıtmak için çabalamakla geçiren millet sevdalısının 'Üşüyorum' şiirine nazire yaparcasına, karlar altında şehit edilişinin hüznü, geçen yıllara rağmen azalmıyor, artıyor. Ölüm yıldönümleri düzenlemek, kabri başında Fatiha okumak, hakkında paneller yapmak, ismini çeşitli mekânlara vermek de anlamlıdır ve mutlaka yapılmalıdır. Ancak yapılan tüm bu faaliyetler onu anlamaktan daha önemli ve değerli değildir. Asıl meselemiz, onu anarken anlayabilmek; onun ülküsü istikametinde faaliyet, eylem ve fikirler ortaya koyabilmektir. Bu bağlamda, amacı barajı değil Sırat'ı geçmek olan gönüldeşlerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Paneli BBP'nin geçtiğimiz seçimlerde Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat Miniç yönetirken; BBP eski Genel Başkan Yardımcısı Av. Selami Ekici ve Gazeteci Köksal Akpınar panel konuşmacıları olarak kürsüdeki yerini aldı. İlk olarak söze başlayan Murat Miniç oldu ve panelde gerçekleştirilecek konuşmaların ardından konuklar tarafından sorulacak soruların 'yazılı' olması konusunda dinleyicileri uyardı. Ardından söz verdiği Gazeteci Köksal Akpınar şunları söyledi:

Gazeteci Köksal Akpınar: “Bence olay bir suikasttı!”

"Ben bir kitap yazdım. Kitabımın ismi: Kanlı Çukur... Kitabı yazmadan saha doğrusu bu olayı araştırmadan önce ben Muhsin Yazıcıoğlu'nu hiç tanımıyordum. İyi ki de tanımamışım çünkü onunla tanışmış bir gazeteci olsaydım, o zaman objektifliğimi kaybedebilirdim. Kitabımda, siyasetten uzakta ve yalnızca kriminal açıdan olayı değerlendirmeye çalıştım ve şu sonuca vardım: Ben bu olayın bir suikast olduğuna inanıyorum..."

Gazeteci Akpınar'ın ardından ise bu kez söz sırası aynı zamanda Yazıcıoğlu Ailesinin Avukatı da olan Av. Selami Ekici'ye geldi. Av. Ekici, sunumuna başlamadan önce başta Beykoz BBP ve Alperen Ocakları olmak üzere İstanbul BBP İl Teşkilatı ve Kadın Kolları'nı selamladı. Daha sonra sunumuna geçen ve 6 yıldır devam eden soruşturmayla ilgili olarak konuşan Av. Selami Ekici, şunları kaydetti:

Av. Selami Ekici: “Her şey, BBP’li de olmayan bir vatandaşın dilekçesiyle başladı…”

"Kafalardaki en önemli soru; aradan geçen 6 yıla rağmen bu davanın neden sonuçlandırılamadığıdır. Ben kısaca bu davanın hukuki serüvenini; nasıl başladığını ve nasıl yürütüldüğünü kısaca anlatmak isterim:

Bu soruşturma 30.03.2009 tarihinde duyarlı bir vatandaşımızın ve BBP'li de değildir bu kişi; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği bir dilekçeyle başlıyor. Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiği dilekçede, dönemin Başbakanını, dönemin Genel Kurmay Başkanını, dönemin İçişleri Bakanını, dönemin Kayseri Valisini, dönemin Türkiye Acil Durum Yönetim Genel Müdürünü ve dönemin İl Jandarma Alay Komutanlığı hakkında, görevi ihmal nedeniyle 6 kişinin ölümüne sebebiyet vermekten dolayı suç duyurusunda bulunuyor. Tarihi özellikle belirttim çünkü 30.03.2009 Pazartesi... Rahmetli, bilindiği gibi Salı günü defnettik ayın 31'inde... Daha defnedilmeden, bir vatandaşımız, ilginç ve detaylı bir dilekçeyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuş.

Tabi daha sonra Büyük Birlik Partisi ve aile, Nisan ayı içinde partiye gelen ihbarlar, özellikle karbonmonoksit konusunda gelince; parti yetkilileri de Muhsin Yazıcıoğlu, Erhan Üstündağ ve Pilot Kaya İstektepe'nin karbonmonoksit incelemesi yapılması için Çukurova Adli Tıp Kurumu'na müracaatta bulunuyorlar. Çukurova Adli Tıp Kurumu, yaptığı incelemede, herhangi bir karbonmonoksit bulgusuna rastlanmadığını belirtiyor. Değerli arkadaşlar! Hava kazalarında yapılan otopsilerde, karbonmonoksit incelemesinin muhakkak yapılması lazım... Bu otopsi de yapılmıyor; BBP'nin talebi üzerine yapılan incelemede de karbonmonoksite rastlanmadığı ifade ediliyor."

‘BBP Beykoz İlçe Teşkilatı, sorularına yanıt istiyor!’

Öte yandan BBP Beykoz İlçe teşkilatınca hazırlanan bildirilerde, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği 25 Mart 2009 tarihinden bu yana cevapsız kalan sorular gündeme geldi ve konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

1- Helikopter enkazına İLK KEZ ne zaman ulaşıldı?

2- Helikopterin düştüğü yer tespit edilmesine rağmen bilgi kirliliği yaparak, arama kurtarma çalışmalarını kimler engelledi?

3- Helikopterin düştüğü yerin yakınında yaşayan köylüleri kim ya da kimler tehdit etti?

4- Cenazeler kaldırılmadan evvel savcıların ve Olay Yeri Ekibinin gelmesi niçin beklenmedi?

5- Helikopterden cihazlar niçin söküldü?

6- Muhsin Yazıcıoğlu'nun kullandığı iki telefonun sim ve hafıza kartlarını kimler çaldı?

7- Helikopterin düşmesinde bölgedeki jetlerin bir etkisi oldu mu?

8- Helikopterin üstünde uçuş yapan jetlerin pilotlarıyla Suriye'nin düşürdüğü jetteki pilotlar aynı kişiler miydi?

9- Helikopter düştüğünde Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen radar kayıtlarının 4 dakika 47 saniyesinin niçin kayıp ve bugüne gelinceye kadar o kayıtlara neden hâlâ ulaşılamadı?

10- Gazeteci İsmail Güneş, çenesi kırık olduğu halde telefon görüşmelerini nasıl yapabildi?

11- Otopsi raporlarında neler saklandı?

12- Pilot Kaya İstektepe'yle hemen arkasında oturan Gazeteci İsmail Güneş'in kanlarında bulunan karbon monoksit değerinin normalin çok üstünde çıktığı halde Adana Adli Tıp Kurumu'nun raporunda bu durum neden yer almadı?

13- Kaza Kırım ekici, niçin bölgeye helikopterin kiralandığı şirketten bir yetkili ile birlikte gitti?

14 Veriler arka arkaya sıralandığında suikast olduğu ortaya çıkan bu dava niçin kapatılmak istendi?

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ise basın bildirisini okurken, şunları dile getirdi:

BBP İlçe Başkanı Melih Perçin: “Beykoz Belediyesi’ni ayıplıyor, kınıyor ve protesto ediyoruz!”

Beykoz Kamuoyuna,

Bilindiği üzre Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu suikastının 6. yılında bulunmaktayız. Bugüne değin bu suikastla ilgili elle tutulur bir gelişme ne yazık ki gerçekleşmemiştir. Her yıl Mart ayında ise ülkemizin pek çok yerinde Şehit Liderimiz, çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. İstanbul'da da Üsküdar başta olmak üzre AK Parti'nin seçim kazandığı pek çok belediyede düzenlenen programlarda, Muhsin Başkan anılmıştır. Ancak yine bu AK Partili Belediyeler, ne Yazıcıoğlu ailesini, ne Büyük Birlik Partisi'ni ne de Alperen Ocaklarını hazırladıkları programlarda dışarıda tutmamışlardır. Hemen hepsi, bu programları gerçekleştirmeden önce bize gelmişler, konuşmacıların belirlenmesi hususunda fikirlerimize başvurmuşlardır.

Saygıdeğer Beykozlular,

Beykoz Belediyesi'nin 26 Mart 2015 tarihinde Muhsin Yazıcıoğlu'nu anmak için bir program tertiplediğini öğrenmiş bulunmaktayız. Teşkilatlarımıza Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenecek bu programa dair 'nezaketen' de olsa herhangi bir bilgi verilmediğini üzülerek bildiririz. Bu 'oldu-bitti'leri kabul etmek mümkün değildir! Bizler, Beykoz Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı olarak, bu sorumsuz davranışlarından ötürü Beykoz Belediyesi'ni ayıplıyor, kınıyor ve dahası protesto ediyoruz!

Beykoz Belediyesi'nin bizlerden uzakta düzenlemiş olduğu programın konuşmacıları kimlerdir, bilmek isteriz. Konuşmacılardan birisi olan Lütfü Şehsuvaroğlu, bizlerin tanıdığı ve sevip saydığı bir büyüğü olsa da diğer iki isim 'hangi kriterlere göre' belirlenmiştir; anlayabilmiş değiliz. Beykoz Belediyesi geçen 6 yılın üstüne, nereden akıllarına geldiyse ilk defa düzenleyecekleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu Anma Programını daha yapılmadan eline yüzüne bulaştırmıştır. Bu programın bir an önce iptal edilmesini bekliyoruz.

Melih Perçin: “Hukuki teşebbüslerde bulunacağız!”

Programın iptal edilmemesi halinde Beykoz Belediyesi'nin teşkilatlarımızı ve Alperenleri tahrik etmek, kışkırtmak için provokasyon hazırlığında olduğu kanaati tarafımızda hasıl olacak olup, ilgili mercilere suç duyurusunda bulunacağımızı, Alperenler olarak bu programın iptal edilmesi yönünde programın tarihi olan 26 Mart 2015 tarihi de dahil olmak üzere her türlü sivil inisiyatif haklarımızı kullanacağımızı ve hukuki teşebbüslerde bulunacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Sevgi ve saygılarımızla,

Melih Perçin

Beykoz BBP İlçe Başkanı  

6. Yılında Muhsin Yazıcıoğlu suikastı
Önceki 6. Yılında Muhsin Yazıcıoğlu suikastı
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (2 Yorum)

nuriş mert (10 yıl önce)

Rahmetlinin şehadeti için ''şimdi bunu da mı paralele bağladılar'' derler. Ama o yönden de araştırılması gerekir. Partinin şu andaki geldiği yerde manidar.

Nizamettin Bilir (10 yıl önce)

akp nin herşeyi istismar ettiğinin en açık ispatıdır.

Yorum Yaz