Siyaset

BBP'li Melih Perçin'den 24 Haziran açıklaması

BBP'li Melih Perçin'den 24 Haziran açıklaması
21.06.2018 16:01
| | |
2863

Daha önce referanduma, "hayır" dediği görevden alınan BBP eski Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin 24 Haziran Seçimleri'ne yönelik bir açıklama yaptı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun yanında uzun yıllar siyaset yapan ve referandum sürecinde “hayır” açıklaması yaptığı için BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin talimatıyla görevden alınan, BBP Beykoz eski İlçe Başkanı Melih Perçin, AK Parti listelerinden seçime giren Genel Başkan Mustafa Destici'nin BBP ilkelerine zarar verdiğini iddia etti.

"BBP Yönetimi istifa etmelidir"

"Partimizin adı bile oy pusulasında yer almıyor” ifadelerini kullanan Perçin, BBP Yönetimi'nin büyük bir başarısızlık sergilediğine dikkat çekerek, mevcut yönetimin Muhsin Yazıcıoğlu'nun kemiklerini daha fazla sızlatmadan istifa etmeleri gerektiğini dile getirdi.

BBP Beykoz İlçesi eski başkanı Melih Perçin’in 24 Haziran seçimleri ve partideki gelişmelere yönelik açıklamaları şu şekilde:

"Alperenler olarak hayatımızı adadığımız BBP’de yaşananları üzüntü ile takip etmekteyiz . Mustafa Destici başkanlığındaki BBP yönetimi gerek 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa referandumu gerekse, halen devam eden Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri ile ilgili süreçte izlediği politika ve tutumlar nedeniyle Ankara kulislerinden yayılan, kabul edilmesi bir yana dillendirilmesine dahi tahammül edilemeyecek dedikodulara sebebiyet vermekle Şehit liderimizin ortaya koyduğu ilke ve değerleri çiğnemiş, ilkeli ve seviyeli siyaseti ile bilinen, dik duruşuyla Türk siyasi tarihine damgasını vuran, her zaman övgüyle bahsedilen, örnek gösterilen BBP’ye ve şanlı tarihimize “gölge” düşürmeye ve hareketi töhmet altında bırakmaya çalışanlara malzeme üretmiş, dava arkadaşlarımızı ve hareketin çilekeş, vefakar takipçilerini de sukutu hayale uğratmışlardır."

"Gerçekler er yada geç ortaya çıkacaktır"

"Ne kadar üstü örtülürse örtülsün tarih yaşanan süreçleri gün yüzüne çıkaracak, gerçekler er veya geç ortaya çıkacaktır. Pazarlıkların neticesinde AKP’nin lütfüne razı olunmuş, Parti içinde bu süreç sorgulanmasına karşılık sonuç sineye çekilmiştir. Şehit liderimizin “borç alan, emir de alır” veciz ifadesi dikkate alındığında borç verenin karşılığını mutlaka aldığı siyasal arenada “lütufta bulunanların” neler talep ettiği ve nelerin verilebileceğini ferasetinize bırakıyorum."

"BBP'yi yıpratma politikası ortaya çıkmıştır"

"Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadeti ile başlayan sistematik olarak BBP’yi yıpratma, zayıflatma ve yok etme politikası bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Kurulmak istenen cumhurbaşkanlığı sistemi 1980’li yıllarda dile getirilen iki partili sistemin hayata geçirilmesi operasyonudur. İlk aşamada oluşabilecek tepkileri bertaraf etme adına seçimde ittifak yapılmasına yönelik düzenlemeler geçici bir manevradan başka bir şey değildir. Parlamenter sistemde Yasamanın merkez olduğu bir siyasal sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yürütmenin merkez olduğu bir siyasal sisteme geçilmektedir. Bütün Anayasal düzenlemeler vatandaşları iktidara karşı korumayı ve hukukun üstünlüğünü sağlamayı amaçlamışken getirilmek istenen cumhurbaşkanlığı sistemi olarak adlandırılan (esasen “başkancı sistem”) sistem ile ülkenin kaderi tek kişiden oluşan yürütmenin insafına, tekeline bırakılmaktadır. Yasama, yürütme ve yargı arasında denge kurulmak bir yana denge yürütme lehine bozulmuştur."

"Cumhurbaşkanlığı sitemi ile iki partili bir sistem oluşturulacaktır. İlginç ve hayret verici olan BBP dahil bazı siyasal partilerin kraldan çok kralcılık yaparak dolu dizgin bu sürecin bayraktarlığını yapmaları, kendi varlıklarından başka siyasal partilerin varlıkları uğruna vazgeçmeleridir."

"25 Haziran pişman olmak için çok geçtir"

“Yüce Türk Milletine ve Dava Arkadaşlarıma sesleniyorum:

- Hak ve Hakikat yolundan vazgeçmeyiniz, iradenizi kimsenin tekeline vermeyiniz, yolun sonunda Allah huzurunda fert olarak yaptıklarımızdan sorumlu olacağımızı unutmayınız, algılarla değil olgularla yönetilen bir Türkiye için hak ve hukukunuza sahip çıkınız, çokluk içinde birliği yaşayınız ve yaşatınız.

-Türkiye iyi yönetilememektedir. Vatandaşlar algı yönetimine tabi tutulmakta, olgular gözden kaçırılmaktadır. Gerek iç gerekse dış politikada belirsizlik artmakta, günü birlik politikalarla ülkemize zaman kaybettirilmektedir. Vatandaşların düşüncelerini açıklama hürriyeti fiilen ortadan kaldırılmıştır

-25 Haziran pişman olmak için çok geçtir. Şehit liderimizin hatırlattığı gibi Müslüman keşke demez. Yarın keşke dememek için bugün doğru karar veriniz ve sonu belirsiz süreç olan tek adam rejimine hayır deyiniz.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BBP, Melih Perçin, Açıklama

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"