Siyaset

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Beykoz'dan iki mesaj gönderdi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Beykoz'dan iki mesaj gönderdi
25.02.2015 17:27
| | |
15343

Foto galeri

CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Hükümet'e yönelik sert mesajlarını Beykoz'dan verdi.

"Hesabı sorulacaktır!"

BBP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından Asia Princess Hotel'de düzenlenen "Çözüm süreci mi, bölünme süreci mi?" başlıklı panelde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Suriye'de bulunan Süleyman Şah Türbesi'nin taşınmasına yönelik gerçekleştirilen askeri harekâtı eleştirdi. Konuyla ilgili olarak Hükümeti suçlayan Mustafa Destici, "Türkiye’yi yönetenlerin basiretsizliği cesaretsizliği bu sonucu doğurmuştur. Biz orada stratejik bir mevzi kaybettik, manevra alanımızı kaybettik. Kim ne derse desin, Süleyman Şah türbesinin nakli bir ricattır, geri çekilmedir; mağlubiyettir ama bir gün gelecek Türk mahkemelerinde hesabı da sorulacaktır!" şeklinde konuştu.

Panelde söz alan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ise "Küresel güçlerin hesabında, bölgedeki insanların daha iyi bir hayata veya demokrasiye kavuşması gibi bir amaç asla söz konusu değildir. Burada küresel güçlerin önceliği İsrail'in güvenliğini ve petrolun akışını sağlayan, parçalanmış küçük devletlerden oluşan yeni bir Orta Doğu haritasıdır" dedi.

‘BBP, Beykoz’daki paneli ülke geneline yayacak…’

Beykoz Asia Princess Hotel'de BBP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen panele, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin yanı sıra BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Emekli Orgeneral Edip Başer, Gazeteci ve Yazar Arslan Tekin, BBP MKYK Üyesi Ahmet Yelis katıldı. Türkiye'nin ulusal güvenliğine dair geçmişe dönük haber ve bulguların masaya yatırıldığı panelde, Hükümetin bu konudaki tutum ve kararları da eleştirildi. Ulusal güvenliği sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile MİT ile ilgili basında çıkan haberlerin yorumlandığı panelde, BBP'li üst düzey yöneticilerle birlikte emekli bir general de yer aldı. BBP Genel Merkezi tarafından organize edilen panelin, İstanbul dışında 30 Büyükşehir'de çeşitli gazeteci, akademisyen ve emekli/rütbeli askerin de yer aldığı konuşmalar şeklinde sürdürüleceği kaydedildi.

Panelden sonra BBP İlçe Merkezini ziyaret etti

Aynı zamanda Dost Beykoz yazarı da olan BBP Beykoz'un Kurucu İlçe Başkanı Melih Perçin, panelin Beykoz ayağında evsahipliğini üstlendi. Panelin ardından BBP Beykoz İlçe Başkanlığı'nda Genel Başkan Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti ağırlayan Perçin, ilçedeki parti programı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Asia Princess Hotel'de gerçekleştirilen panelde de kürsüye çıkan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, yaptığı konuşmada Hükümeti eleştirdi ve halka olayların perde arkasını da görmeleri yönünde çağrıda bulundu. Melih Perçin, konuşmasında özetle şunları söyledi:

Melih Perçin: “Herkesin bu oyunu görmesi gerekiyor!”

"Sünni veya Şii Araplar, Türkmenler ve Kürtler, Ortadoğu bölgesine bakan küresel güçler için sadece birer araçtır ve bölgede ölen insanların da küresel, Batılı, emperyalist güçlerin gözünde zerre kadar bir önemi bulunmamaktadır. Ülkemizdeki siyasi iktidar, 6 yıldır bölücüler ve siyasi uzantıları ile çözüm süreci adı verilen girişimlerini, ne yazık ki belirli bir güvenlik bürokratı ve dar siyasi bir kadroyla yürütmeye çalışmaktadır. İktidarın meselenin güvenlik boyutunu tamamen dışlaması, Genelkurmay'ı bile devreye sokmaması, operasyon yetkisini askerden devralan valilere olayları sadece izleme talimatı verilmesi, devletin bölgedeki varlığını ciddi şekilde aşındırmış ve bugün tartışılır bir hale getirmiştir. İşte bu ortamda Türk milletine büyük sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluk; bu coğrafyanın tarihi-kültürel birikimini doğru analiz eden bir yaklaşıma ihtiyaç duymaktadır.

Bu coğrafyada var olmak kolay değildir. Hangi siyasi görüş ve düşüncede olursa olsun 780 bin kilometrelik vatan coğrafyasının korunması, Devletimizin bekası hususunda duyarlı olan herkesin vakit çok geç olmadan oynanan oyunları görmesi ve net bir tavır alması gerekmektedir. Tıpkı dün Türk Milleti'nin yeniden dirilişini başlattığı Samsun’da Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta Ankara’da ve Yurdun dört bir köşesinde 'Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır!' denildiği gibi bu tertip etmiş olduğumuz toplantıların da inanın, dünün Amasya’sında Erzurum’unda Sivas’ında yapılan o toplantılardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü vatanımız ciddi tehditlerle karşı karşıyadır!"

Mustafa Destici: “Bunun adı ‘geri çekilme’dir!”

Panelde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Süleyman Şah Türbesi'nin nakliyle ilgili olarak Hükümeti eleştirdi ve iktidarı 'seçim öncesi oy kaybetmemeye çalışmak için mağlubiyeti zafer olarak göstermekle' suçladı. Türbenin yeni yerine naklini 'geri çekilme' olarak değerlendiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şöyle dedi:

"Şu anda Türkiye sınırının 200 metre mesafesinde bir toprak parçası çevirdiler ve türbeyi orada inşa ediyorlar. Kim ne derse desin, bunun adı türbenin nakli bir ricattır, geri çekilmedir ve mağlubiyettir. İktidarın bunu zafer olarak sunmasının tek amacı, gayesi var, o da seçim öncesi oy kaybetmemektir. PKK'nın PYD'nin Ayn-el Arap'a sahip çıktığı kadar Türkiye Cumhuriyeti kendi toprak parçasına ve Süleyman Şah türbesine sahip çıkamamıştır. Hepimiz bundan hicap duyuyoruz ama bu acziyetin, bu ricatın tek sorumlusu iktidardır; AKP'dir. Ama bir gün gelecek siyasi hesabı sandıkta, daha sonra da Türk mahkemelerinde sorulacaktır.

BBP Genel Başkanı Destici: “Yapılanlar, vatana ihanettir!”

Utanç verici bir noktası var ki, yıllardır Türkiye’yi kan gölüne çeviren PKK bayrağı ve terörist başının posteri ile Türk bayrağı aynı yerde dalgalanmaktadır. Ben o bayrağı oradan indiririm! Terörist başının paçavrasının Türk bayrağının dalgalandığı hiç bir yerde dalgalanmasına müsaade edilmemelidir. Ne oldu da 'PKK eşittir PYD' diyenler, ne oldu da bugün PKK ile PYD ile işbirliği yaparak operasyon yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin buna gücü yetmiyor mu? 'PKK eşittir PYD' diyenler daha sonra koridor açtılar, peşmerge adı altında PKK'lıların PYD'lilerin Ayn-el Arap'a geçerek teröristlerin bölücü devlet kurmasına yardım ettiler. Tek başına bu bile vatana ihanet suçudur."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz, BBP, Genel Başkan, Mustafa Destici, Melih Perçin, Bayram Karacan, Orgeneral Edip Başer, Arslan Tekin, Ahmet Yelis, Panel

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"