BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi

  • 0
  • 2498
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi
BBP Beykoz adayı Murat Aydın’ın projelerini beğenmedi

Büyük Birlik Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda, Beykoz Belediye Başkanı ve 31 Mart Seçimlerinde bir kez daha Beykoz’dan aday olan Murat Aydın’ın açıkladığı projelere ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

Arda konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ISRAFA SELAM, YOLA DEVAM!

Kamuoyun yaptıkları açıklamalardan birinin Beykoz’da israfa son verip tasarruf tedbirleri uygulayacakları ve bu sayede kasada kalan para ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olunacağı olduğunu hatırlatan Murat Arda, “ Ancak daha işin başında proje tanıtım töreninde israfın alası yapılmış durumda. Programa katılım sağlayanlar ve sosyal medyadan canlı yayını takip edenler kendilerini her halde Cumhurbaşkanlığı Proje tanıtım toplantısında hissetmişlerdir. Tamam bu iş, proje tanıtımı gerekli mi idi, elbette gerekli idi, bunu tahminimizce uçuk rakamları bulan dev bir etkinlik ile yapmak şart mı idi? Anlaşılıyor ki yeni dönem için de israf ekonomisi Beykoz’da devam edecek “ diye konuştu.

MURAT KURUM SEÇİLMEZ İSE PROJELER ÇÖP OLACAK GİBİ!

Açıklamalarının bir diğer kısmında Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın açıkladığı projelere değinen BBP Adayı Murat Arda, büyük çoğunluğunun İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerini Murat Kurum’un Belediye Başkanı olması ile bağlantılı olduğuna vurgu yaparak, “Murat Başkanımız 5 yıllık süreçte güzel çalışmalara imza attı mı elbette attı, hakkımı yemeyelim, bunları yaparken Büyükşehir Yönetimi kendi partilerinde değildi. Dolayısı ile açıkladığı projeler eğer ki İBB’yi Ak Parti almaz ise anlam kazanmayacak şeyler“ dedi.

ARDA, “YANLIŞA YANLIŞ, DOĞRUYA DOĞRU DERİZ”

Murat Arda açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi, “AK Partinin bir seçim şarkısında ifade bulduğu gibi biz –Yanlışa yanlış, doğruya doğru- deriz. Mesela Millet Sofrası projesine kim kötü diyebilir ki biz bunu alkışlarız. Ve Murat Başkanın döneminde daha önce de kamuoyuna açıkladığımız gibi yanlışlıklar, israf içeren birçok çalışması da olmuştur. Kültür-Sanat etkinlikleri elbette lazım ama ipin ucunu çok kaçırdılar, 15-20 kişi gelen programların maliyetleri ile neler yapılabilirdi? Öte yandan 1. Murat Aydın döneminde gördüğümüz konserlerde kamuoyunda ön planda tanınan sanatçılara verilen rakamlar yerine yerli sanatçılar değerlendirilebilirdi. Görüyoruz ki festivallerin sayısı artacak, bu da daha çok konser daha çok masraf demek”

DEPREM KONUSUNDA DA SINIFTA KALDILAR

BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda İstanbul ve dolayısı ile Beykoz’u da etkileyecek olan kaçınılmaz deprem nedeni ile alınacak önlemlerin 5000 evin boşaltılıp ilçe sınırlarında bir başka yere yapılması olduğunu hatırlatıp, “Acaba bu yerler nereleri, tam olarak kamuoyuna açıklanabilir mi? Acaba bu boşaltılan evlerin yerine gerçekten de yeşil alan yapma durumu sizce olabilir mi? Biz depreme hazırlanalım derken ilk etapta arama-kurtarma ekiplerinin arttırılması gerektiğine vurgu yapmış ve bu konuda en zinde ve hazır olacak kesimin sporcular olduğunu kamuoyuna aktarmıştık. Depremin ne zaman olacağı belli değil, daha birkaç gün önce Beykoz’dan da hissedilen bir sarsıntı yaşandı. Evlerin boşaltılıp, yeni evlerin yapılması süreci uzun vade gerektiren bir konu, peki anlık bir çalışma projelerde var mı yok? Kalan sağlar bizimdir mantığı ile hareket edilemez” diye konuştu.

GERÇEKLEŞMEYEN PROJELER YENİDEN ISITILIP ÖNÜMÜZE KONULDU

Murat Aydın'ın açıkladığı bazı projelerin geçmiş seçim dönem vaatleri arasında da olduğunu ancak gerçekleşmediğini ifade eden Murat Arda, "Yalıköy Kapalı Pazar projesi Rahmetli Yücel Çelikbilek Başkan tarafından açıklanmıştı. Yine Sultaniye-Karlıtepe teleferik hattı da önceki dönemlerden kalan vaatlerden. Kamu finansmanı sağlanmadan bu teleferik hattı projesi havada kalır. Riva Deresi temizliği yine bu seçimde de gündemde. Ne Ak Partili ne de CHP'li Büyükşehir Belediyesi bu işin üstesinden gelemiyor. O dereye atık akmaya devam ederse hiçbir zaman temizlenemez, o atıkları atanlar kamuoyunda teşhir edilmeli. En üst sınırdan bir daha yapamayacak şekilde cezalar kesilmeli. Dere kenarında medyaya pozlar görüntü vermekle, dereye iki kepçe sokmakla temizlik olmaz." dedi.

7/ 24 açık kafe ve işletmelerle ilgili de görüş beyan eden Murat Arda, "O çok beğendikleri ki inkâr edemeyiz büyük ilgi çeken, doluluk oranı yüksek Beykoz Kahvecisi işletmelerine gidenler arasında yüzde kaçı Beykozlu acaba? İşletme mantığı ile bakılırsa kar ediyor mudur ediyordur, ancak Beykozlu gençlerin ulaşabileceği rakamlar fiyatlarda yok. Ünlü markalı kafeler, işletmeler ile Beykoz Kahvecisini kıyaslamak doğru olmaz, Beykozlu gençlerin cebindeki paralar buraya yetiyor mu? Ona bakmak lazım. Efendim Beykoz Kart ile daha da ucuz... O bile gençlerin cebine etki etmiyor. Çok daha makul rakamlar sunulabilir, en azından 2 çay içmek için gelen gençlerin çıkışta cepleri boş olmaz" dedi.

BU PROJELERLE BEYKOZ KÜLTÜR-SANAT'IN DEĞİL İŞSİZLİĞİN BAŞKENTİ OLUR!

"Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın kamuoyu ile paylaştığı projelerine göre Beykoz bırakın Kültür-Sanat'ın, Sporun Başkenti olmayı ancak İşsizliğin başkenti olur " diye konuşan BBP Adayı Murat Arda, "Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Murat Aydın'ın projeleri içinde Kent Tarımı 2. Faz dönemi başlıklı bölüm dışında Beykoz'un üretici, istihdam sağlayıcı hiçbir yönünün ön planda tutulmadığını aksine tüketici bir Beykoz toplumunun ortaya çıkacağını görmek mümkün. Biz diyoruz ki Beykoz'da hangi yaşta olursa olsun Eğitim ve Kamu Kurumları ile işbirliğinde birçok aciliyet gerektiren meslek dalları için kurslar açıp iş olanakları yaratma düşüncemiz varken, birileri tüketen bir Beykoz hayali kurmakta. Biz Kent Tarım projesini hep destekledik bunun kat be kat üst seviyelere çıkması gerektiği düşüncesindeyiz ve bunu da seçim beyannamemize de aldık. Beykoz geniş ve uygun araziler ile Tarımın İstanbul'daki Başkenti olmaya aday bir yer. Geçmiş dönemdeki israf bütçeleri ortada aynı şeyleri tekrar etmek istemem, Beykoz'da dikili olmayan 1 metre kare tarım arazisi kalmayacak. Kaynak aktarımını buralara yapacağız. Bunu karpuz, kiraz, mısır festivalleri yaparak sağlayamazsınız. Cumhuriyet Köy de açtığınız Köy Pazarı Fiyaskosu ortada, bu işler reklam varı çalışmalar ile olmaz. Bu konuda çalıştay yapılıyor ama bir arpa boyu yol alınamıyor." dedi.

Haber Merkezi

Namaz, nasıl Miraç hediyesi oluyor?
Önceki Namaz, nasıl Miraç hediyesi oluyor?
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti