Siyaset

BBP Beykoz, 8 Mart'ta kadın partilileri ağırladı

BBP Beykoz, 8 Mart'ta kadın partilileri ağırladı
09.03.2015 17:07
| | |
16415

Foto galeri

İlçe Başkanı Ayşe Ecevit idaresindeki BBP Kadın Kolları'nın Hanım çalışanları, Anadolu ve Avrupa yakasından gelen partililere ev sahipliği yaptı.

Beykoz'da gerçekleştirilen 2014 Yerel Seçimleri'nde AK Parti, CHP ve MHP'nin ardından gelen, Adayı Bilgehan Murat Miniç ile yüzde 6,72 oy oranıyla ilçede 4. büyük parti konumuna yükselerek büyük sürpriz yapan Büyük Birlik Partisi, teşkilat kademelerindeki çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Özgecan cinayetine sessiz kalmayan BBP'li Kadınlar, Paşabahçe'de "Tecavüz suçluları için İdam Cezası geri gelsin!" başlıklı bir imza kampanyasını yürüten BBP Kadın Kolları, bu kez de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Yalıköy Mahallesi'nde bulunan parti binasında, Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki BBP teşkilatlarından gelen partili kadınları ağırlayan BBP Beykoz İlçe Kadın Kolları, konuklarını başarılı bir şekilde ağırladı. Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit ise yaptığı konuşmada, "8 Mart gününü 158. yılında kutlamanın ötesinde; kadın olmaktan başka hiçbir suçu olmayan şiddet mağduru kadınlarımızın, kızlarımızın, cinsiyet ayrımına bağlı baskı ve ayrımcılığa karşı sesimizi duyurma ve bunu başarabilme günlerimizden biri olmalıdır" şeklinde konuştu.           

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen kahvaltılı kutlama yemeğine, BBP İstanbul Özel Kalemi Sultan Hanım, BBP İstanbul İl Yöneticisi Zeynep Özden, BBP Bayrampaşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Mürüvvet Acar, BBP Gaziosmanpaşa Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Edaviye Yakın, BBP Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı, Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Selma Özlü, BBP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Emine Hanım, BBP Sarıyer İlçe Teşkilatı'ndan Songül Ayaz, Alperen Ocakları İl Başkanı Rabia Beyhan, BBP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, BBP Sultanbeyli Kadın Kolları Başkanı Fatma Akbulak, BBP Kadın Kolları eski Başkanı Zeynep Güneş, BBP Hanımlar Kolu Kurucusu Saadet Hanım ve çok sayıda BBP'li hanım katıldı.

Ayşe Ecevit: “Gül ve Hilal tadında günlerimiz olsun…”

Genel olarak 'sohbet' ortamında geçen kutlama ortamında, kahvaltı edildi ve geleneksel Türk Çayı eşliğinde düşünceler dile geldi. Özellikle kadınların sorunlarını içeren konularda fikir paylaşımında bulunan BBP'li kadınlar, bu sırada tıp, ev ekonomisi ve güncel haberler konularında görüş alış verişi içine girdi. Toplantıda resmî konuşmayı ise BBP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit gerçekleştirdi ve "Dünya Kadınlar Günümüz emektar ninelerimizin, annelerimizin, hanımlarımızın, bacılarımızın ‘Gül’ ve ‘Hilal’ tadında günlerimizin olması ümidi ile kutlu olsun…" sözleriyle bitirdiği konuşmasında şöyle dedi:

"İslam öncesi diri diri toprağa gömülen kızlarımızı, İslamiyet ile birlikte bu cahiliye adetlerinden kurtaran Peygamberimiz, Veda Hutbe’sinde yer alan ‘Kadınlar, size Allah'ın emanetidir!’ vasiyetiyle, kadının İslamiyet'teki değerini belirtmiştir.

‘BBP’li Kadınlar, Doğu Türkistan’dan Filistin ve Irak’a kadar çok sayıda Müslüman ülkede yaşanan dramlara dikkat çekti’

Yağma sisteminin başörtü yasağından yıllarca hangimiz etkilenmedik ki? Eğitim hayatımız, iş hayatımız en tabi hakkımız olan başörtümüz bahane edilerek elimizden alınmadı mı?  Doğu Türkistan’da İslam’ı yaşamak adına Çin zulmüne karşı mücadele veren soydaşlarımıza sahip çıkamazken, feryatlarına ses veremeyen bizler; 14 yaşındaki Mısır’lı Esma kızımızın nasıl seçim malzemesi yapıldığına da şahit olmadık mı? Yine Filistin, Suriye, Irak gibi Müslüman ülkelerdeki kadınlarımızın İslami hassasiyetleri kullanılarak, nasıl işkenceler gördükleri de yüreğimizi dağlamaya devam eden çaresiz kaldığımız konulardan biri değil midir?

Açıkça ifade etmeliyiz ki, dünyanın birçok bölgesinde İnsan Hakları ihlalleri yaşanmakta olup, bu ihlallerin en ağır muhatabı, ne yazık ki, yine biz kadınlardır... Yoksulluk, eşitsizlik ve sosyal adalet konularında da yine en büyük bedeli kadınlarımız ödemektedir... Dünya nüfusunun yarısını kadınlar oluşturmasına rağmen ticaret, siyaset, eğitim gibi konularda belirleyici statümüz yüzde 10’u geçmemektedir. Kadınlar, cinsel taciz ve aile içi şiddet konusunda ise çok daha kötü durumdadır. Aile içinde her beş kadından ikisi, ne yazıktır ki eşinden şiddet görmektedir. Konunun ilginç tarafı,  araştırması yapıldığında, eğitimli insanların da şiddet uygulayan kişiler arasında olduğudur.

‘BBP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit’ten Münevver Karabulut ve Özgecan Aslan hassasiyeti…’

Günümüzde dört saatte bir kadın cinayete kurban gitmektedir. Medyaya yansıyan Münevver, Özgecan gibi kızlarımız dışında bize yansımayan nice evlatlarımız, hayatlarının baharında akla mantığa sığmaz yollarla katledilmektedir... Caydırıcı cezalar getirilmediği sürece yaşanacak dramlar hepimizi üzmeye devam edecektir… Kitle iletişim araçları aracılığıyla etrafa nefret tohumları saçarak kadınlara, çocuklara ve aile kurumuna zarar veren iktidar ile kadın ve çocuklara karşı şiddet içerikli yayınları teşvik eden denetimsiz medya ve basın da bu tür olayları körüklemektedir.

İktidarları döneminde kadına karşı şiddeti yüzde 1400 artan ataerkil sistem ise bir kez daha hepimizi yanıltmıştır… Bizim misyonumuzda ise kadın - erkek ayrımı yoktur! Kadın, yaratılış gereği korunması, kollanması gereken bir emanettir. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu da kadınların her yönde önde olmasını isterdi. Başkanımız ‘Bizde kadın erkek ayrımı olmaz! Kadınlarımızın siyasette daha çok yer almasını istiyorum. Gençlik ve kadına ulaşamayan siyaset, asla başarılı olamaz! Parti yönetiminde aday listelerimizde her daim kadına öncelik verilmelidir’ sözlerini her zaman yinelemiştir."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykoz Haberleri, BBP, BBP Kadın Kolları, Ayşe Ecevit, İlçe Başkanı, Dünya Kadınlar Günü, Doğu Türkistan, Filistin, Irak, Suriye, İnsan Hakları

reklam
1 Yorum
Abdullah Kul10.03.2015 19:43:57

Allah yolunuzu açık ve mübarek kılsın..

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"