Siyaset

BBP 2014 Yerel Seçimleri’ne katılacak

BBP 2014 Yerel Seçimleri’ne katılacak
2014.09.02 00:00
| | |
5778

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından iki genel başkan değişmesine rağmen bir türlü toparlanamayan BBP’nin Beykoz İlçe Başkanı atandı.

Uzun süre ilçe Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 12 Haziran 2011 yılında yapılan Milletvekili genel Seçimleri’nde milletvekili adayı olan Özer Güneş ilçe başkanlığı görevini bırakmıştı. Sonra ki süreçte çeşitli isimler İlçe Başkanı olarak seçilmiş olsa da Muhsin Yazıcıoğlu’nun Genel Başkan olduğu dönemi bir türlü yakalayamayan BBP Beykoz İlçe Başkanlığı’na Mustafa Bağçılar atandı. 

Mustafa Bağcılar’a, görev tevdi etmek üzere Yalıköy’de ki BBP İlçe Başkanlık binasına gelen İstanbul İl Başkanı Fikret Daş, yeni ilçe başkanı için “bizleri utandırmayacak” ifadesini kullanırken, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere 39 ilçeden belediye başkan adayı göstererek katılacaklarını bildirdi. 

Konuşmasında, BBP’nin; Türkistan medeniyetinin takipçisi olduğunu ve her zaman vatanı ve milleti menfaatine karar alan bir parti olduğunu, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun her zaman vatanı ve milleti için mücadele ettiğini kaydederek, “Allah rahmet eylesin… Mekânı cennet Olsun” dedi. 

Beykoz ilçesinin yeni bir yapılanma dönemine girdiğini, Mustafa Bağcılar’ın bundan böyle ilçeyi yöneteceğini ifade eden Daş, bu yetkinin BBP Genel Merkezi’nden alındığını ve oluşturulacak yeni yönetimle BBP’nin Beykoz’da en iyi şekilde temsil edileceğine inandıklarını dile getirdi. 

Yöneticilerin İslami vasıfları olduğunu ve bunların ahlak, liyakat, adalet ve şura olarak sıralanabileceğini söyleyen Fikret Daş, “Mustafa kardeşimizde bu vasıfların hepsinin olduğuna inanıyorum… Beykoz, kuruluşumuzdan beri bizim en iyi ilçelerimizden bir olmuştur. Tüm faaliyetleri çok güzel yapmışlardır… Bu güne kadar görev yapan arkadaşlarımızın hepsinden Allah razı oldun” ifadelerini kullandı. 

BBP Beykoz İlçe Başkanlık yetki belgesini alan Mustafa Bağcılar konuşmasında, birlik beraberlik mesajları verdi… Hep birlikte şehit liderimize layık olmaya çalışacağız ifadelerini kullanan Bağcılar, “Muhsin Yazıcıoğlu ile tanışıklığımız 1975’lere dayanıyor… O yıllarda onu tanımamış olmamıza rağmen onun davasına hizmet etmeyi Cenabı Allah bize nasip etti. Bundan son derece gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi. 

“Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını Allah’ın davası olarak kabul ederek, mücadele edeceğiz” diyen Bağcılar, kendisine destek veren partili arkadaşlarına da teşekkür etti. 

Diğer yandan BBP’nin; 2014 Yılı Mart Ayı’nda yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul’un 39 ilçesinde aday gösterip katılacakları ifade edildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Fikret Daş, İl Başkanı, İlçe Başkanı, İstanbul, Katılım, Mustafa Bağcılar, Seçim, BBP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"