Bazı günler 400'den fazla Beykozlu aradı

  • 0
  • 10231
Bazı günler 400'den fazla Beykozlu aradı
Bazı günler 400'den fazla Beykozlu aradı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulunun 241. dersine katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu tarafından düzenlenen Burak Kuntay ile Siyaset Okulunun, Instagram üzerinden düzenlenen canlı yayın dersine katılan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Cep telefonum bazı günler 400'den fazla insan tarafından arandı. Çağrı merkezimiz 2 binden fazla çağrı karşıladı." dedi.

Yeni tip koronavirüs ile mücadele çalışmaları hakkında kısaca bilgi veren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 40 dakikalık derste Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu Başkanı Bırak Kuntay'ın sorularını cevapladı.

"Vatandaşa devletin yanlarında olduğunu hissettirdik"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz'un pandemi sürecini nasıl geçirdiğini anlattı. 

Temizlik, Sağlık, Zabıta ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüklerinin normalden fazla çalıştıklarını ifade eden Aydın, "İnsanlar temizlik konusunda daha fazla titiz olmaya başladı. Personel sayımız aynı, yapılması gereken işimiz arttı. Arkadaşlarımız izin kullanmadan yoğun çalıştılar. Sağlık Müdürlüğümüz, çok yoğun çalıştılar. Zabıta birimimiz 24 saat sahada olması gerekiyordu. Sosyal Yardım İşleri birimimiz, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza devleti yanlarında hissetsin diye çalıştılar." ifadelerini kullandı.

"21 Yıldır aynı telefon numarasını kullanıyorum"

Murat Aydın, diğer birimlerin normalin altında bir performansla çalıştığını kaydederek, "21 yıldır aynı telefon numarasını kullanıyorum. Cep telefonum bazı günler 400'den fazla insan tarafından arandım. Çağrı merkezimiz 2 binden fazla çağrı karşıladı. Diğer birimlerimizde normalin altında çalışma gerçekleştirdi." diye konuştu.

"Mesai arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösterdi"

Aydın, "Beykoz Devlet Hastanesinin, sağlık ocaklarının hijyeni, taksilerin, otobüs duraklarının hatta sokakların, sokakları dezenfekte etmek ne getirecek? Bu psikolojik olarak da vatandaşlarımıza bir hizmettir. Mesai arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösterdiler. Biz farklı bir psikoloji içerisindeydik. Ben de tam 60 yaşındayım. Bizim de dikkatli olmamız gerekiyor, örnek olmalıydık." şeklinde konuştu.

"Bugün çok daha rahatlamış durumdayız"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları söyledi:

"Sokakta çalışan arkadaşlarımızın motivasyonunu üst düzeyde tutmak için yanlarında olmak gerekiyordu. Askerler cephede komutan geride olmaz. Komutanın da cephede askerleriyle olması gerekiyordu. Şükür bugün çok daha rahatlamış durumdayız. Biz her kesimden insanımızın, sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın da destekleriyle süreci iyi yönettik."

Haber Merkezi

Beykoz'da insana dokunmaya devam edeceğiz
Önceki Beykoz'da insana dokunmaya devam edeceğiz
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz