Siyaset

Baz istasyonu üzerinden siyaset

Baz istasyonu üzerinden siyaset
2014.08.31 00:00
| | |
7082

2013 yılının ilk aylık olağan muhtarlar toplantısında bir araya gelen mahalle ve köy muhtarları 3 saatlik toplantıda Beykoz’u masaya yatırdı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda; karla mücadele çalışmalarından oyun parkı alanlarına, meydan düzenlemelerinden AB Projelerine ve özel proje alanına kadar pek çok konu masaya yatırılırken, Başkan Çelikbilek, Beykoz’un 39 ilçe arasında emlak gelirleri bakımından en son sıralarda yer aldığını, kısıtlı imkânlarla ilçenin her köşesinde hizmet üretmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Önemli projelerin büyük gayretler neticesinde hayata geçirildiğini ifade ederek, 2012 yılında yapılan çalışmalarından da söz eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, son günlerin tartışma konusu olan baz istasyonları ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Baz istasyonu üzerinden siyaset yapıyorlar

Baz istasyonları üzerinden siyaset yapılmasının şık olmadığını ifade eden Çelikbilek, “bazı insanlar baz istasyonları üzerinden siyaset yapıyor… Bu hiç şık değil… Muhtarlardan, mahallerindeki baz istasyonlarının sayılarını bildirmeleri için resmi yazı yazdığını ve 14 mahalle muhtarının buna cevap yazdığını ve 31 mahallen yazı göndermedi” dedi.

“Bizim amacımız Beykoz da iletişimin daha rahat olmasını sağlamaktı. Fakat halkımız yanlış anladı… Beykoz da bir tane baz istasyonu kalmaksızın hepsini kaldırtacağım. Peki sonucu ne olacak? Televizyonu açamayacaksın, telefon kullanamayacaksın, işte o zaman küçük siyaset yapanlar düşünsünler” diyen Çelikbilek, ocak ayı içerisinde düzenleyeceği programla muhtarlara hizmetleri yerinde göstereceklerini ifade etti.

Saat sabah 8’den öğleden sonra saat 4’de kadar düzenlenecek turlarla 2012 yılında yapılan hizmetleri yerinde göstereceklerini söyleyen Başkan Çelikbilek, bu faaliyetlere yöre derneklerinin de katılması gerektiğini kaydetti.

Biz kimsenin evini yıkmadık!

Başkan Çelikbilek şöyle devam etti: Biz belediye aracı ile bir yere giderken duyduğumuz sözler hiç hoş değil. İnsanlar diyor ki, “Bak, bak kesin bir evi yıkmaya gidiyorlar” ya arkadaşlar hiç mi Allah’tan korkunuz yok. Neden yıkalım evleri, biz kimsenin evini yıkmadık. Fakat dersen ki bana; ‘ben dere ağzına ev yapacağım’ veya depremden zarar görmüş üflesen yıkılacak… Evet ben bu evleri yıkarım. Çünkü ben halkımı düşünüyorum o dere taştığında, ya da bir deprem olduğunda bana demeyecekler mi? Başkan sen uyuyor musun? Bu evlerin iznini nasıl verirsin, bu kişiler senin yüzünden öldü ben bunların olmaması için bu evleri yıkarım.

AB projelerinin iyi değerlendirilmesi gerekir

Programda konuşan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’da, bir dönem Beykoz’da büyük bir istihdam alanı olan cam işlemeciliğine son derece önem verdiğini yineleyerek, “Cam Beykoz’un en önemli değeri, cam konusuna daha fazla önem vermeliyiz. Beykoz’un turizm yönünden gelişmesini istiyoruz. AB projeleri için 39 ilçeden 10 ilçe seçildi. Girişimlerde bulunduk. İlk 10 belediye arasına Beykoz’un da yer almasını sağladık. Avrupa Birliği projelerinin iyi değerlendirilmesi gerekir.” dedi.

Kavacık’ta yaşanan trafik sıkışıklığına da değinen Kaymakam Erdoğan, Kara Yolları bize orayı yapamayız diyor. Neden yapamıyorsunuz? Dediğimiz de, oradaki trafiğin bir kısmı köprü trafiğine bağlanıyor, oraya bir şerit daha açılırsa içinden çıkılmaz bir hale gelir diyorlar” şeklinde konuştu.

Muhtarlardan Beykoz Belediyesi’ne teşekkür

2012 yılı içerisinde hiç kuşkusuz Beykoz Belediyesi durmaksızın çalıştı… Bunu inkar edemeyiz ve bu çalışmalarından dolayı Beykoz Belediyesi’ne ve çalışanlarına teşekkür ederiz” ifadelerine yeren muhtarlar ise “biliyoruz ki 2013 yılı içerisinde gözden kaçan eksiklikler var ise bunlar çözülecektir… Biz inandık halkımızda inansın… 2013 yılının hizmet yılı olacağından hiç kuşkumuz yoktur.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kaymakam, Muhtarlar, Süleyman Erdoğan, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"