Güncel

Bayramın mübarek olsun Beykoz!

Bayramın mübarek olsun Beykoz!
05.07.2016 00:04
| | |
3127

Onbir ayın Sultanı Ramazan, bu akşam açılan son iftarın ardından veda etti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da bayram heyecanı başladı.

Boğaz'ın İncisi Beykoz, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını tefekkür, paylaşım ve merhamet içerisinde geçirdi. Gerek STK'lar gerekse siyasi partiler, ilçedeki gazilere, şehit yakınlarına, dar gelirliye kucak açarak, iftar sofralarını birlikte paylaştı. Son olarak dün gece gerçekleştirilen Beykoz Belediyesi iftarında ise ilk kez protokol masası kurulmadı. Ramazan ayı bugün itibariyle uğurlanırken, yarın başlayacak Ramazan Bayramı'nı ise Beykozlu vatandaşlar heyecanla beklemeye başladı. Diyanet İşleri'nden edinilen bilgiye göre ise Beykoz'da yarın bayram Namazı'nın sabah saat 06.23'te kılınacak. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise tüm dünyadaki Müslümanların Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmesi için Allah'a dua ettiğini aktardı. Yarın sabah kılınacak Bayram Namazı'nda Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami'nde olacağını da bildiren Müftü Hüseyin Demirtaş, tüm Beykozluları sevgiyle ve muhabbetle sarılıp kucaklaşmaya, bayramlaşmaya çağırdı.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de Ramazan Bayramı'na dair bir mesaj yayımladı. Bayramları, 'sevincin ve mutluluğun hakkını verme günleri' olarak tanımlayan Prof. Görmez, yayımladığı mesajda; "Bayramlar, bizleri istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran en müstesna zaman dilimleridir. İman kardeşliğinin tezahür sahneleri bayramlar, mahzun gönüllere sevinç ve müjde tattıran, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî zaman dilimleridir. Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insanî ve İslamî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bayramlar mutluluğun, sevincin, muştunun hakkını verme günleridir.” dedi.

Çelikbilek’ten; barış huzur ve kardeşlik mesajları

Öte yandan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te Ramazan bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, Bayramın Beykoz’a ve ülkemize; barış kardeşlik ve huzur getirmesini dileyen Başkan Çelikbilek, gönüllere muhabbet, kâinata rahmet, varlığa selamet getiren Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa; barış, huzur ve esenlik getirmesini dilerim” dedi.

Beykoz’da bayramlaşma programları…

Beykoz’da siyasi partilerin bayramlaşma programları da belli oldu. Buna göre AK Parti bayramın ilk günü bayramlaşmasını Kavacık’ta ki ilçe merkezinde yapacak… Saat 11.00’da ilçe merkezinde bayramlaşacak olan AK partililerin ardından saat 12.00’da Beykoz Belediyesi önünde genel bayramlaşma programı yapılacak. Bu programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve diğer idari erkanın yanı sıra; siyasi parti ve STK temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katılacak.

CHP ve SP 2. gün bayramlaşacak…

Bayramın 2. gününde ise ana muhalefet partisi CHP bayramlaşma yapacak… Saat 12.00’da Kavacık’ta ki ilçe merkezinde bayramlaşacak olan CHP’liler programın ardından köylere giderek vatandaşların bayramını kutlayacak.

Saadet Partisi de bayramlaşmasını 2. Gün Kavacık’ta ki İlçe merkezinde yapacak… Burada günün önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini dile getirecek olan partililer daha sonra her yıl yaptıkları gibi bayramlaşmalarını parti binasının dışında yapacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Ramazan Bayramı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"