Bayram öncesi imalathanelere denetim

  • Güncelleme: 25.02.2015 14:47
  • Yorum: 0
Beykoz’da Ramazan Bayramı öncesinde pastaneler, şekerleme ve tatlı üretimi yapan iş yerleri denetlendi…
Bayram öncesi imalathanelere denetim

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı sorunsuz geçirmesi için ilçe genelindeki denetimlerini artıran Beykoz Belediyesi şeker, tatlı ve çikolata üretimi yapan iş yerlerine baskın düzenledi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç ve zabıta memurları eşliğinde yapılan denetimlerde işyerlerinin genel hijyen durumu, üretim ekipmanları, çalışanların temizlik kurallarına riayeti incelendi ve malzemelerin son kullanma tarihleri ile sağlık tebliğine uygun olup olmadığına bakıldı.  

İlçe sakinlerinin sağlıklı ve sorunsuz bir bayram geçirmesi için yapılan denetimlerde evrak ve belge eksiği olan işyerleri de tespit edildi. Aniden yapılan denetimlerde olumsuz şartlar taşıyan üretim yerleri uyarılırken üretim şartlarına uyan işyerleri takdir aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç; "Denetimsiz ve sağlık tebliğine uygun olmayan üretimlerin halk sağlığını tehdit ettiğini ilçe içinde bu tip üretime izin veremeyeceklerini belirterek çevre ve halk sağlığını korumaya yönelik çalışmaların titizlikle süreceğini" söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz