Makaleler

Bayram olsun!

28.06.2016 22:53
| | |
3683

Yine bir bayram geldi çattı. Mübarek Ramazan son buldu. İbadetler, taatlar, ikramlar, paylaşımlar derken, koca bir ayı da geride bıraktık.

Allah yapılan ibadetleri, niyetleri kabul etsin.

İnşallah bütün inananlar, bu bereketli günlerin ardından kutlu bayrama ulaşacağız ve tebrik edeceğiz birbirimizi.

 İstanbul’da ya da Anadolu’da yaşayanlar birçok insan için bu bayramda sıradan ziyaretlerle, yemeklerle, davetlerle geçecek. Ama bu ülkede binlerce aile için çok farklı olacak bu bayram.

Son bir yılda yüzlerce vatan evladımızı hain teröre kurban verdik. Binlerce çocuk babasız, yüzlerce kadın dul kaldı. Evlat acısı, kardeş acısı, hele de ana baba acısı çekenler için çok farklı olacak bu bayram.

Geçtiğimiz yıl kucağında gezdiği babasının mezarında bayram yapacak onlarca yetim. Gözyaşları içinde geçecek birçok ananın bayramı.

Hele yanı başımızda, Suriye'de, Irak'ta Filistin'de yıllardır, zulüm altında inleyen kardeşlerimiz. Onlar nasıl kutlayacaklar bu bayramı acaba?

Bu topraklarda güçlü bir devlet olana kadar, bu gözyaşları maalesef bitmeyecek. Müslümanların ve dünyadaki tüm mazlumların hamisi olacak bir büyük devlet, yeniden küllerinden doğana kadar. İnşallah bizler, geçmişte büyük devletleri ile bu coğrafyada adalet dağıtan, mazluma umut zalime korku salan o şanlı neslin torunları olarak, mazlumun olmadığı bir dünyayı kurmanın gayreti içinde olacağız.

İşte o zaman bayramlar bayram olacak.

Bayramımız mübarek olsun...

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"